Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

“Велике будівництво”: у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока

“Велике будівництво”: у Лохвицькій громаді будують цех із переробки молока

У Васильках Лохвицької громади Миргородського району триває реконструкція будівлі колишнього дитячого садка. Старе нежитлове приміщення переобладнують у цех по первинній обробці та переробці молока.

За перший місяць роботи будівельники демонтували покрівлю, закупили необхідні матеріали. Наразі триває заміна вікон, штукатурні роботи в середині будівлі, демонтаж стінових перегородок, будівельна готовність складає 48%. Про це повідомили у Полтавській обласній державній адміністрації.

Після завершення будівельних робіт у цех завезуть технологічне обладнання. Тут планують виготовляти молочну продукцію широкого асортименту: сири тверді, кефір, сметана, бринза, йогурт, масло, вершки. Продукцію вироблятимуть за унікальною технологією з чистого, вищого сорту сировини.

“Полтавщина є лідером у країні за кількістю великої рогатої худоби й корів та обсягами виробництва молока у сільськогосподарських підприємствах. Це добре, що громади не припиняють розвивати молочну галузь й ініціюють появу кооперативів з прийому молока, будівництво цехів із виробництва та обробки сировини”, – зазначив голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Планується, що після збільшення об’ємів виробництва – потенціал прийому молока у населення, яке утримує корів, на території Лохвицької громади та сусідніх громад складе понад 12 т/добу.

Нове комунальне підприємство будують за програмою “Велике будівництво” у співфінансуванні: коштом ДФРР (9 млн грн) та з бюджету Лохвицької територіальної громади (3,8 млн грн).

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus