Ви тут:
Культура Суспільство 

Василь Кричевський увійшов до списку українців, які вплинули на світову культуру

Василь Кричевський увійшов до списку українців, які вплинули на світову культуру

Василя Кричевського включили до інтерактивного посібника UA View, який заснувала громадська організація “Музей сучасного мистецтва”. На інтерактивній карті показано, де українські художники відіграли невіддільну роль у творчих процесах країн по всьому світу.

Онлайн-посібник включає біографії та інтерактивні статті, архівні фотографії, зображення картин із певних місць, де видатні люди з українським корінням внесли значний внесок у світову культуру.

Окремий великий розділ путівника присвячено творчості Василя Кричевського. У розповіді він постає не лише як художник та архітектор, а і як дизайнер, педагог, маляр. Автори проєкту відкривають нам сторінки римського, краківського, паризького та інших періодів творчості митця. Розділ доповнюють архівні фотографії робіт Василя Кричевського.

“Геній Кричевського зміг зробити одну неймовірну річ – він переплавив потужний пласт народного мистецтва і створив оригінальний український напрямок світового модерну”, — зазначили автори матеріалу на початку розповіді про Василя Кричевського.

На сайті опублікували 11 великих статей про українських художників. Команда проєкт прагне значно розширити цей список у напрямках візуального мистецтва, кіно, театру, музики, літератури, науки, підприємництва, спорту та моди.

Засновники проєкту кажуть, що він має початок, але не має кінця. Протягом найближчих років путівник планують наповнити історіями не лише про художників, але і про спортсменів, науковців, винахідників, письменників та інших видатних постатей.

Фото: UA View

Система Orphus