Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні з’являться спецкамери, які фіксуватимуть порушників карантину: де встановлять та коли запрацюють

В Україні з’являться спецкамери, які фіксуватимуть порушників карантину: де встановлять та коли запрацюють

Уже у листопаді у двох найбільших містах запрацюють перші відеокамери для контролю за дотриманням масочного режиму і соціальної дистанції. Пілотний проєкт планують реалізувати у Києві і Харкові або Дніпрі.

Про це розповів головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузин в коментарі ТСН.ua.

За його словами, йдеться про проведення пілотного дослідження, яке було ініційовано ВООЗ і підтримано МОЗ. Відбуватиметься оцінка умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм.

“Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять уздовж камери або зони її дії, і скільки з них в масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичній експертизи й встановлення таких камер. Пілот планується зробити у двох великих містах – Київ і в Харкові або Дніпрі. Ми очікуємо, що цей пілот буде запущено не раніше ніж 1 листопада цього року. Перші результати вже зможемо отримати через два тижні “, – зазначив Ігор Кузін.

При використанні такої системи не буде проводиться будь-яка ідентифікація, збереження персональних або конфіденційних даних або навіть самої плівки, де буде запис.

На запитання, яке покарання чекає порушників, Кузін відповів: “М’яко кажучи, це пілот з відстеження загального відсотка протиепідеміологічних вимог. Але водночас для людей, які порушують протиепідемічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі України та передбачено покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні”.

Фото: BBC

Система Orphus Поделиться на fb