Ви тут:
Суспільство Україна 

В Україні відзначають День територіальної оборони

В Україні відзначають День територіальної оборони

Щороку, у першу неділю жовтня, в Україні відзначають День територіальної оборони. 

Відповідний указ про запровадження свята підписав Президент України Володимир Зеленський у 2020 році. Відтак, День тероборони України цьогоріч відзначають вже вдруге. 

Глава держави запровадив День тероборони України, враховуючи важливість територіальної оборони у забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України, роль складових сектору безпеки й оборони та інших суб’єктів, що залучаються до виконання завдань територіальної оборони, а також з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій.

Війська територіальної оборони (ВТрО) — резервний компонент Збройних сил України, призначений для територіальної оборони. Підпорядковується управлінню територіальної оборони Головного оперативного управління Генерального Штабу збройних сил України, з 2020 — командуванню територіальної оборони.

Нагадаємо, 1 серпня 2021 року набрав чинності Закон “Про основи національного спротиву”, який вступить у дію з 1 січня 2022 року. У документі визначено, що складовими національного спротиву є територіальна оборона, рух опору та підготовка громадян України до національного спротиву.

Система Orphus