Ви тут:
Культура Ні - агресії Росії Суспільство Україна 

В Україні відкрили перший Віртуальний музей російської агресії

В Україні відкрили перший “Віртуальний музей російської агресії”

Це перший інтернет-портал про ключові події та злочини, скоєні під час окупації Російською Федерацією на території України. На сайті детально описано 20 кейсів, пов’язаних з окупацією Криму. Далі у планах — задокументувати окупацію Донбасу.

Ресурс містить різноманітні дані українською та англійською мовами: свідчення очевидців, архівні джерела, усноісторичні джерела, інформацію ЗМІ, рішення та резолюції міжнародних організацій, фото та відеоматеріали.

Окупація Криму детально описана з лютого 2014 року до березня 2021 року. Інформація структурована за датами та на інтерактивній карті.

“Російська агресія проти України, що триває вже восьмий рік, заслуговує на те, щоб про неї знав увесь світ, щоб про неї пам’ятали наші діти та онуки. Злочини РФ проти України мають бути зібрані, класифіковані. Їм має бути надана відповідна не лише карна, а й історична відповідальність”, – зазначив своєму Telegram-каналі Міністр культури України Олександр Ткаченко.

За словами міністра, такі проєкт – частина реалізації стратегії з інформаційної безпеки РНБО. Інформація з ресурсу буде корисною і для іноземних журналістів як надійне джерело для висвітлення теми.

Фото: “Віртуальний музей російської агресії”

Система Orphus