Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

В Україні дозволили щеплювати проти COVID-19 дітей з 12 років

В Україні дозволили щеплювати проти COVID-19 дітей з 12 років

Міністерство охорони здоров’я затвердило рекомендацію Національної технічної групи експертів щодо імунізації, де йдеться про щеплення проти COVID-19 дітей з 12 років, незалежно від приналежності до груп ризику.

Відтак, рекомендують проводити вакцинацію осіб віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику за умови наявності щеплень, які відповідають віку з урахуванням затверджених протипоказань до вакцинації.

Щеплювати дітей від 12 років рекомендують вакциною Comirnaty від Pfizer/BioNTech за схемою введення 2 доз (0,3мл) з інтервалом між першою та  другою дозами 21-28 діб.

Також необхідно дотримуватися 14денного інтервалу між введенням вакцин проти COVID19 дітям, які підлягають вакцинації, та введенням вакцин проти інших інфекційних хвороб за винятком  екстреної вакцинації та вакцинації проти грипу.

Але вакцину Comirnaty від Pfizer/BioNTech не можна застосовувати дітям, якщо в анамнезі є серйозна алергічна реакція на один із компонентів вакцини. Дітям, які перенесли міокардит або перикардит після першої дози вакцини Comirnaty від Pfizer/BioNTech, необхідно відкласти введення другої дози в серії щеплень COVID19 до отримання додаткових наукових даних. Особи, у яких в  анамнезі був міокардит, не пов’язаний з вакцинацією проти COVID19, і вони більше  не перебувають під наглядом кардіолога, повинні бути вакциновані проти COVID19.

Нагадаємо, раніше в Україні вакцинацію дітей з 12 років дозволили, якщо дитина має високі ризики важкого перебігу та розвитку ускладнень після  COVID-19, виїжджає за кордон на навчання або є учасником міжнародних змагань, також якщо приїхала з іншої країни, де отримала першу дозу вакцини Comirnaty/Pfizer та має документи на підтвердження цього.

Система Orphus