Ви тут:
Суспільство Україна 

Українська письменниця стала лауреаткою премії “Ангелус”

Лауреаткою Центральноєвропейської премії “Ангелус” стала Катерина Бабкіна. 

Вона отримала перемогу за книжку “Nikt tak nie tańczył, jak mój dziadek” (“Мій дід танцював краще за всіх”). Окрім статуетки, вона отримає 150 тисяч злотих. Польський письменник, перекладач і літературний критик Богдан Задура отримає 40 тисяч злотих за переклад книжки польською мовою для видавництва Warsztaty Kultury (Люблін), яке її видало минулого року. Церемонія нагородження відбулась у Вроцлаві під час Фестивалю Бруно Шульца, повідомляє Читомо. 

Крім того, Катерина Бабкіна отримала Приз глядацьких симпатій імені Наталії Горбанєвської. Цією відзнакою її нагородили за підсумками читацького онлайн-опитування. Письменниця отримає тримісячну стипендію на резиденцію у Вроцлавському домі літератури.

Читайте також: Цього року автором диктанту національної єдності стане Юрій Андрухович

Катерина Бабкіна (1985) — українська письменниця, сценаристка і драматургиня.

Авторка поетичних збірок “Вогні святого Ельма”, “Гірчиця”, “Знеболювальне і снодійне”, “Заговорено на любов”; збірок оповідань “Лілу після тебе”, “Щасливі голі люди”; роману “Соня”; збірок дитячих повістей “Гарбузовий рік” та “Шапочка і кит”; нон-фікшину для дітей “Сила дівчат” (у співаворстві з Марком Лівіним), воркбуку “Звичка писати”.

Збірка оповідань “Мій дід танцював краще за всіх” вперше вийшла у видавництві “Комора” у 2019 році. У ній оповідання складаються в єдину історію п’яти родин, діти з яких знайомляться в школі першого вересня в перший рік незалежності України та залишаються друзями на все життя.

Тексти Катерини Бабкіної перекладені польською, німецькою, англійською, шведською, французькою, румунською, чеською та російською мовами.

Система Orphus