Ви тут:
Суспільство Україна 

У “Вікіпедії” стартував марафон “Тиждень української мови”: як стати учасником

У “Вікіпедії” стартував марафон “Тиждень української мови”: як стати учасником

Міністерство культури та інформаційної політики спільно з ГО “Вікімедіа Україна” розпочали Тиждень української мови у Вікіпедії. Марафон, присвячений Дню української писемності та мови. Тиждень української мови у Вікіпедії триватиме з 11 жовтня по 1 листопада.

Марафон має на меті поліпшити чи створити понад 200 тематичних статей про історію, сучасність, фонетику, морфологію, діалекти української мови, видатних учених-мовознавців у Вікіпедії, повідомляє МКІП.

“Розвиток українського сегмента Вікіпедії, його наповнення є дуже важливим з огляду на те, що українці при пошуку інформації мають отримувати відповіді на свої запитання, у першу чергу, українською мовою. Дуже приємно, що в останні роки українська версія Вікіпедії активно розвивається, росте, і сподіваюся, що спільні проєкти, які наше Міністерство проводить з українською вікіпедійною спільнотою, сприятимуть подальшому розвитку української Вікіпедії, утвердженню української мови та україномовного контенту в ній”, – наголосив перший заступник Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

 

Стати учасником Тижня української мови може кожен, хто зареєструється у вікіпедії. Для найактивніших авторів “Вікімедіа Україна” та МКІП підготували подарунки. Деталі для учасників – за посиланням.

Щоб долучитися до Тижня української мови треба:

– зареєструватися у Вікіпедії та увійдіть під своїм обліковим записом;
– створити або доповнити статтю у Вікіпедії на тему української мови з 11 жовтня до 1 листопада включно;
– щоб обрати тему, скористайтеся запропонованим списком або оберіть свою у межах загальної тематики конкурсу (але звертайте уваги на правила Вікіпедії, зокрема критерії значущості – не кожна тема заслуговує на окрему статтю);
– додайте шаблон Mova-week на сторінку обговорення створеної або поліпшеної статті, аби внесок зарахували в кампанії;
– доведіть статтю за якістю до рівня базових вимог;
– повторюйте попередні кроки якомога частіше до кінця періоду кампанії.

“Ми регулярно у партнерстві з різними організаціями оголошуємо тематичні тижні чи місяці й бачимо, що це стає певним поштовхом для дописувачів, які саме у цей період активно збагачують Вікіпедію вмістом на визначену тематику. Закликаю охочих взяти участь у ньому та створювати чи покращувати статті, які стосуються мовної тематики. А 9 листопада, у День української писемності та мови, ми спільно з Міністерством культури та інформаційної політики назвемо та відзначимо тих, кому це вдалося найкраще», – зазначив координатор програм ГО “Вікімедіа Україна” Антон Процюк.

Система Orphus