Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з України поклали квіти до Вічного вогню

У Полтаві з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з України поклали квіти до Вічного вогню

28 жовтня у Полтаві представники влади вшанували пам’ять загиблих героїв та поклали квіти до Меморіалу Солдатської слави.

До підніжжя пам’ятника квіти поклали перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко та заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Читайте також: Звернення керівники Полтавщини з нагоди 77-ї річниці вигнання нацистів з України

“Внесок українського народу у загальну перемогу у Другій світовій війні — вагомий, беззаперечний і священний. Вічна і світла пам’ять загиблим і шана живим ветеранам війни. Хочу подякувати українським військовослужбовцям, які нині самовіддано боронять Україну від російської агресії, та побажати, щоб кожен із них повернувся додому живим”, – сказала Катерина Рижеченко.

[metaslider id=825015]

Довідково. Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова силами люфтваффе. 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером і Сталіним німецькі війська за 2 тижні відступили на захід. 17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР. 22 червня 1941 року розпочалася війна між вчорашніми союзниками – Третім Рейхом та СРСР, внаслідок чого до кінця року більшу частину України окупували німецькі війська. У грудні 1941–січні 1942-го радянські війська організували перший великий контрнаступ на території України, але зайняли лише незначні ділянки в Криму та під Барвінковим. Спроба навесні 1942 року розвинути попередній успіх призвела до двох катастрофічних поразок радянських сил у Криму і під Харковом та їхнього відступу аж до Волги. Всю нашу територію зайняли окупанти. У лютому наступного року, розвиваючи наступ після перемоги під Сталінградом, Червона армія зайняла Харків і деякі інші українські міста, але вже в березні залишила їх через німецький контрнаступ. Лише восени розпочалось остаточне вигнання з України нацистських окупантів. 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті. 

 

Система Orphus