Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували нові видання новосанжарського письменника

У Полтаві презентували нові видання новосанжарського письменника

Письменник із Нових Санжар Юрій Коцегуб презентував свої книги “Болбочан: поміж двох вогнів” та “Нехай лихо спить” у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського.

Як повідомили на фейсбук-сторінці бібліотеки, Юрій Коцегуб є неодноразовим лауреатом міжнародного літературного конкурсу “Коронація слова”, лауреатом премії імені Самійла Величка, а у 2020 році у номінації “Література, літературознавство” став лауреатом обласної премії Панаса Мирного.

Зустріч відвідали науковці, краєзнавці, історики, журналісти, учні Полтавського міського багатопрофільного ліцею № 1 ім. І. П. Котляревського.

Письменник працює над творами про історичні події на Новосанжарщині, досліджує сторінки життя видатних земляків, незвичайні пам’ятки історії та культури.

У книзі “Болбочан: поміж двох вогнів” розповідається про полковника Армії УНР Петра Болбочана, котрого влітку 1919 року розстріляли свої, “уенерівці”. Петро Болбочан — це командир, який звільнив Крим від окупації і повернув його Україні під владою Директорії УНР. За свої переконання він був засуджений та страчений за вироком військового трибуналу УНР.

Друга книга Юрія Коцегуба “Нехай лихо спить” розповідає про скарб захований поблизу Нових Санжар. Твір переносить читача в другу половину XVIII ст. й оповідає про те, як знайшовши заклятий скарб шукачі пробудили нечисту силу. Дана повість увібрала в себе місцеві легенди, перекази, історичні події.

Фото: Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Система Orphus