Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві презентували книгу про український волонтерський рух

У Полтаві презентували книгу про український волонтерський рух

У духовно-культурному центрі ім. Паїсія Величковського Свято-Успенського кафедрального собору авторка-упорядниця Наталка Позняк-Хоменко презентувала книгу “Волонтери: сила небайдужих”. 

До видання увійшли 28 історій, зокрема й розповідь про найбільшу волонтерську спільноту Полтавщини – “Полтавський батальйон небайдужих”.

Книга “Волонтери: сила небайдужих” стала продовженням серії видань Інституту національної пам’яті про російсько-українську війну. Авторка-упорядниця працювала над нею кілька місяців. Видання висвітлює чотири аспекти волонтерської діяльності: підтримка армії, допомога пораненим, підтримка внутрішньопереміщених осіб, співпраця з людьми, які залишаються у прифронтовій зоні.

“З початку війни волонтери і армія є невіддільними поняттями. Тому ми вирішили показати, що таке волонтерство. Ми зібрали 28 історій від першої особи. Ці люди показали, якою може бути країна, якщо вона цього захоче”, — розповіла упорядниця книги Наталка Позняк-Хоменко.

Серед цих 28 історій є розповідь про “Полтавський батальйон небайдужих”. За словами Наталки Позняк-Хоменко, цей епізод яскраво висвітлює співпрацю церкви та волонтерів під час захисту України.

Керівниця “Полтавського батальйону небайдужих”, депутат Полтавської обласної ради Наталія Гранчак згадала волонтерів, які разом з нею допомагали армії з початку війни.

“Ми йшли на такі вчинки розуміючи, що нам тут досить добре, а ті, хто там, потребують нашої допомоги. Я пам’ятаю, як у квітні 2014 році мені зателефонувала наша волонтерка Олександра Сиротенко і сказала, що сьогодні будемо передавати хлопцям біноклі 1945 року! Для мене це тоді було щось немислиме. Пізніше звичайно ми вже зрозуміли, яка ситуація”, — розповіла Наталія Гранчак.

Книгу видали тисячним накладом. Полтавці можуть знайти примірники у Полтавській обласній науково-універсальній бібліотеці, Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені О.Гончара, на кафедрі історії України Полтавського національного педагогічного університету.

Також видання можна завантажити в електронному вигляді на сайті Національного інституту пам’яті.

[metaslider id=821273]

Система Orphus