Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві презентували 17-ий том енциклопедичного видання “Звід пам’яток історії та культури України”

У Полтаві презентували 17-ий том енциклопедичного видання “Звід пам’яток історії та культури України”

12 жовтня у Полтавській облдержадміністрації презентували 17-ий том енциклопедичного видання “Звід пам’яток історії та культури України”. Випуск присвячений пам’яткам природи, археології, історії, архітектури та історії техніки, що розташовані на території Гребінківської громади.

“Гребінківська громада стала першою у цьому проєкті. Дійсно, є про що вести мову. Зокрема, Гребінківський край пов’язаний з багатьма відомими діячами. Кожна громада має історичне надбання і культурну, і архітектурну спадщину. Переконаний, що у кожній громаді потрібно провести відповідні дослідження та презентувати ті історичні надбання, якими будемо пишатися. І це потрібно популяризувати”, – зазначив перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко.

Заступниця голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко також наголосила, що у кожній громаді Полтавщини є пам’ятки історії та культури, якими маємо пишатися.

“Щоразу повторюю, що Полтавський край багатий на пам’ятки історії та культури. У нас є загальні відомості про міста, про основні пам’ятки, фрагменти історії. Сьогодні презентуємо вже 17-ий том енциклопедичного видання “Звід пам’яток історії та культури України”. Це дуже важлива праця. Сподіваюсь, що у майбутньому будемо висвітлювати внутрішню красу кожної громади області”, – додала Катерина Рижеченко.

Робота над виданням тривала близько 30 років. До книги, окрім вступної, увійшли 246 статей про пам’ятки та об’єкти культурної спадщини. Із них 118 присвячені пам’яткам археології, 93 − історії, 3 − історії науки і техніки, 12 − архітектури, 17 − природоохоронним об’єктам. Серед них є комплексні, тобто що є одночасно пам’ятками історії та техніки, а також історії та археології. У підготовці видання взяли участь співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, Комунального закладу «Центр охорони та досліджень пам’яток археології» Полтавської обласної ради, вчені Полтави та краєзнавці Гребінщини.

“Цього разу випуск присвячений Гребінківській територіальній громаді. Це результат роботи дослідників з Полтави, Лубен, Києва. Робота над збірником тривала 30 років. Підготували його за останні два роки. До цього долучилися й мешканці Гребінківської громади. У збірнику майже 250 статей про старожитності, пам’ятки історії та природи Гребінківського краю. Над збірником працювали 30 авторів, частини яких вже немає з нами”, – розповів директор Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Олександр Супруненко. 

Видавничий проєкт підготовлено в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського за підтримки Полтавської обласної ради та облдержадміністрації. 17-ий том енциклопедичного видання можна переглянути на сайтах Полтавського краєзнавчого музею та Центру охорони та досліджень пам’яток археології Полтавської обласної ради. Найближчим часом це видання отримають провідні бібліотеки Полтавської області.

Система Orphus