Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві обговорили гендерні питання в політиці регіону

У Полтаві обговорили гендерні питання в політиці регіону

На зустрічі, ініційованій депутатською групою “Рівні можливості” Полтавської міської ради, під час круглого столу “Рівність у політиці Полтавщини”, обговорили гендерні питання в політиці Харківської, Сумської та Полтавської областей.

Відкрила захід експертка Українського жіночого фонду Любов Лук’янцева. Вона наголосила, що для проведення круглого столу Полтаву обрали не випадково.

“У Полтаві саме в цій каденції вперше за роки діяльності органів місцевого самоврядування створили три депутатських групи у міській та обласній радах. Я знаю, що в деяких районах теж є запит на створення таких груп”, – розповіла Любов Лук’янцева.

За її словами, захід покликаний підвищити рівень включеності гендерного компонента в місцевих радах через різні механізми. Одним із таких механізмів є депутатські групи з гендерних питань.

Захід пройшов у змішаній формі. В онлайн-режимі до круглого столу під’єдналась депутатка ВРУ від Полтавщини, співголова МФО “Рівні можливості” у Верховній Раді України Марина Бардіна.

“Кілька років тому ніхто не міг би подумати, що жінки будуть обіймати традиційні “чоловічі” посади в політиці. Сьогодні жінки приймають рішення у Міністерстві оборони, Міністерстві внутрішніх справ. Тому я хочу подякувати депутатським групам міської, обласної ради, які встановлюють стандарти, за якими має будуватися політика. Я бажаю вам продовжувати свою роботу”, – зазначила Марина Бардіна.

Депутатка Полтавської міської ради Катерина Бабіч розповіла, що по завершенню виборчої хвилі у Полтаві депутати звернули увагу на організацію “Рівні можливості” у Верховній Раді України, яка опікується питаннями рівності, інклюзії, доступності.

“Ми чітко зрозуміли, що ця тема може об’єднати депутатів різних фракцій в нашій міській раді. Ця каденція є достатньо активною, в ній є багато активістів, які опікуються соціальними питаннями. Ці люди майже відразу створили депутатську групу”, – сказала Катерина Бабіч.

Радниця голови Полтавської ОДА з гендерних питань, докторка соціальних наук Олена Стрельник повідомила, що вчора у Міністерстві розвитку громад і територій представили результати комплексного гендерного аналізу політики рівних прав і можливостей в усіх областях України.

“В цьому аналізі ми виглядаємо доволі достойно. Я розумію, що можна вдосконалювати щось до нескінченності, але загалом ми маємо доволі пристойні показники”, – наголосила Олена Стрельник.

Система Orphus