Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У підрозділах поліції Полтавщини планують впровадити системи контролю “Сustody Records”

У підрозділах поліції Полтавщини планують впровадити системи контролю “Сustody Records”

“Custody Records” – проєкт, запроваджений Нацполіцією за підтримки міжнародних та громадських організацій, спрямований на підвищення рівня довіри громадян до правоохоронної системи, який передбачає цілодобову фіксацію всіх дій щодо затриманої особи чи будь-якого громадянина, який потрапляє до відділку поліції та створює безпечне середовище, як для громадян так і для самих поліцейських.

Система передбачає не лише відеоспостереження, а й формування досьє затриманої особи, тобто дає можливість відстежувати всі дії поліцейських і затриманого, повідомили у ГУ НП у Полтавській області. 

“Custody Records” направлена на вдосконалення стандартів захисту прав поліцейських та затриманих осіб, зміну філософії затримання, шляхом прозорої фіксації етапів перебування затриманого під контролем поліції. Територіальні підрозділи поліції мають активізувати зусилля щодо масштабування системи автоматизованого обліку дій із затриманими особами, що, як наслідок, слугуватиме підвищенню рівня довіри населення до Національної поліції України, мінімізації кількості скарг громадян України в т. ч. і до Європейського суду з прав людини, та значно зменшить навантаження на Державний бюджет України”, – зазначив Начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковника поліції Руслан Горяченко 

Під час наради присутні керівники підрозділів, відділів та відділень поліції регіону обговорили питання реалізації системи автоматизованого обліку та етапи впровадження проєкту, зокрема, забезпечення зонування, яке полягає у визначенні конкретних приміщень і категорій осіб, які можуть в них перебувати, встановлення цілодобової системи відеонагляду, призначення відповідальних за цей напрямок службових осіб та інше.

Насамкінець робочої зустрічі начальник Управління дотримання прав людини НПУ наголосив на важливості проєкту і для поліцейських, і для затриманих.

“На сьогоднішній день в поліції України уже існує пілотування цієї системи в Харківській та Тернопільській областях.  Запроваджена система “Custody Records” в цих регіонах вже довела свою ефективність та зарекомендувала себе виключно позитивно: мінімізовані скарги від громадян, від відвідувачів, щодо порушення їх прав з боку правоохоронців. Цього року ми плануємо запровадити систему “Custody Records” ще в близько п’ятдесяти підрозділах поліції України”, – зазначив начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України.

Після проведення наради Руслан Горяченко разом із Наталією Нечепуренко, старшою інспекторкою з  особливих доручень відділу уповноважених з контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності Полтавщини, проінспектував відповідність умов, створених для реалізації проєкту у приміщеннях Полтавського районного управління поліції, відділу поліції №1 міста Полтава та відділі поліції №2 (м. Горішні Плавні) Кременчуцького районного управління поліції.

За результатами наради будуть визначені практичні завдання щодо запровадження проєкту «Custody Records» у підрозділах поліції Полтавщини. 

Система Orphus