Ви тут:
Суспільство Україна 

У МЗС прокоментували можливе закриття кордонів з ЄС для українців

У МЗС прокоментували можливе закриття кордонів з ЄС для українців

Через зростання захворюваності на коронавірус в ЄС можуть ввести тимчасові обмеження на туристичні поїздки.

За словами речника МЗС України Олега Ніколенко, епідемічна ситуація погіршується не лише в Україні. За останні тижні Євросоюз суттєво скоротив перелік країн із “зеленої зони”. Деякі країни ЄС почали посилювати карантинні заходи для своїх громадян.

Він зазначив, що рішення про можливе виключення України із “зеленої” зони не скасовує безвіз, воно лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки. Рішення так само може бути пізніше переглянуто при наступному оновленні списку у разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

“У разі ухвалення, рішення ЄС не встановлює автоматично нові правила перетину кордону, а лише надає рекомендацію державам-членам Євросоюзу. Остаточне рішення про дозвіл чи обмеження того чи іншого типу поїздок громадян України кожна держава-член ЄС ухвалює окремо на національному рівні. Досвід деяких наших сусідів, які у попередні тижні вже були виключені із “зеленого списку” ЄС, демонструє, що не слід очікувати тотального закриття кордонів як торік”, – зазначив Олег Ніколенко.

Фото airwaysmag.com

Система Orphus Поделиться на fb