Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Музеї важкої бомбардувальної авіації в Полтаві відкрили нову експозицію Стіни пам’яті полеглих за Україну

У Музеї важкої бомбардувальної авіації в Полтаві відкрили нову експозицію Стіни пам’яті полеглих за Україну

14 жовтня на території філії Національного військово-історичного музею України – Музею важкої бомбардувальної авіації – відкрили нову експозицію Стіни пам’яті полеглих за Україну.

На ній викарбувані імена загиблих на сході України, родом з Полтавщини.

“Презентуємо нову експозицію – пам’ять про загиблих земляків і побратимів, уродженців Полтавської області, які загинули з лютого 2016 року по травень 2021 року. Поруч знаходиться експозиція “Обличчя війни не змінюється”. На цьому місці у роки Другої світової війни розташовувався будинок офіцерів, який у 1943 році розбомбили авіацією. Нам вдалось знайти фундамент цієї будівлі. Тому ми знаходимось на історичному місці”, – розповів директор музею Віктор Дейнега.

Нагадаємо, у 2020 році на території музею відкрили Стіну пам’яті, яку вперше встановили в Києві біля Михайлівського собору.

“Кожного року у цей день я бажаю мирного неба. Але все одно хочеться, щоб наступне свято було насправді святом. Коли ми не бажаємо мирного неба, а радіємо йому. Коли ми бачимо військових разом з їхніми родинами. Цього дня найменше, що ми можемо зробити – подякувати тим, хто на передовій і вшанувати тих, хто вже не повернеться. Я сподіваюсь на мирне небо над нашою державою і щоб наступного року цей день став справді святом без присмаку війни”, – зауважила заступник голова Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Читайте також: У Полтаві вперше пройшов Марш захисників і захисниць України

“Сьогодні свято мужності, витримки, подвигу наших захисників. І дуже хочеться, щоб на цій Стіні більше не було прізвищ військових, правоохоронців, волонтерів, які віддали свої життя для розвитку країни. Думаю, що ми всі чекаємо миру, повернення наших бійців, бо ми прагнемо жити в мирі”, – зазначив заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

Начальник відділу Міністерства у справах ветеранів України в Полтавській області Олександр Товпига презентував Книгу пам’яті добровольців-захисників України, родом з Полтавщини, які загинули на сході України.

Також члени родин полеглих воїнів висадили саджанці молодих ялинок, щоб вони назавжди стояли біля Стіни пам’яті непохитною почесною вартою.

Система Orphus