Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

У МОН назвали найпопулярніші професії, які обирають абітурієнти

У МОН назвали найпопулярніші професії, які обирають абітурієнти

У 2021 році навчання у закладах професійної освіти обрали 105 483 абітурієнти. За регіональним замовленням до профтехів вступили 95 544 особи, а за державним – 9 939.

Про це розповів заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук 22 жовтня  під час онлайн-презентації результатів вступної кампанії, повідомили у МОН.

“Порівняно з 2019 роком фактичний набір вступників за регіональним замовленням збільшився на 9%, і цей показник є позитивним. Адже попри демографічні зміни та зростання трудової міграції ми другий рік поспіль спостерігаємо зростання кількості вступників. Це говорить про те, що ми рухаємось у правильному напрямку”, – зазначив заступник Міністра освіти і науки Ігор Гарбарук.

Найбільша кількість вступників за регіональним замовленням:

-Львівська область – 8069 учнів;

-Дніпропетровська – 7555;

-Харківська – 5582;

-Запорізька – 5077;

-Вінницька – 4930.

За державним замовленням:

-Дніпропетровська область – 1112 учнів;

-Харківська – 995;

-Донецька – 737;

-Запорізька – 720;

-Львівська – 695.

Найпопулярнішими професіями у 2021 році стали кухар, водій автотранспортних засобів, кондитер, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів та електрогазозварник.

“Цьогоріч правила вступу до закладів професійної освіти не змінювалися. Однак ми активно працюємо над змінами до Типових правил прийому, які увійдуть у силу в 2022 році. Оновлені правила допоможуть адаптувати подальші вступні кампанії до дистанційного формату. Серед новацій є можливість подачі документів не тільки особисто, а й поштою. У змінах також враховано умови вступу для осіб з тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей”, – прокоментував Ігор Гарбарук.

Система Orphus