Ви тут:
Суспільство Україна 

У Мінцифри назвали найпоширеніші помилки, які заважають згенерувати COVID-сертифікати у “Дії”

У Мінцифри назвали найпоширеніші помилки, які заважають згенерувати COVID-сертифікати у “Дії”

Мінцифра готує серію оновлень електронної системи охорони здоров’я, щоб зменшити кількість помилок, через які не вдається згенерувати COVID-сертифікати у додатку “Дія”.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Телеграм-каналі повідомив, що розвивати “Дію” доводиться не в ідеальних умовах, а в ситуації з ковідними сертифікатами їх можна назвати критичними.

“Найбільш поширені помилки – це неправильна вказівка серії та кодів вакцин (це необхідно для уникнення введення лівих записів), номерів вакцинації, створення дублюючих записів або неповні дані в електронній системі охорони здоров’я”, – написав він.

За словами Федорова, Мінцифри хоче якнайшвидше розвантажити процес та автоматизувати внесення цих даних. Варто розуміти, що лікарі працюють з електронною системою через МІСи (медичні інформаційні системи), яких на ринку понад 30, і будь-які функції неможливо проводити миттєво.

“Найскладніший виклик зараз – це мінімізувати помилки лікарів при занесенні даних про вакцинацію, через які ми маємо жахливу конверсію – не можемо видати сертифікат усім охочим і маємо величезний негатив наших користувачів. Ключова проблема в тому, що за законодавством помилку може виправити тільки лікар, який робив вакцину і підписав запис своїм електронним підписом. Але в жодному разі не можна тут звинувачувати лікарів, вони зараз працюють у найскладніших умовах, а правила формування сертифікату є новими та непростими”, – додав Федоров.

Фото Укрінформ.

Система Orphus