Ви тут:
Суспільство 

У Міністерстві оборони спростували фейк про анкетування призовників в школі

У Міністерстві оборони спростували фейк про анкетування призовників в школі

Заступник Міністра оборони Ганна Маляр розповіла про спростування чергового фейку, через який безпідставно звинуватили  територіальний центр комплектування та соціальної підтримки Солом`янського району Києва.

Про це вона написала у Facebook.

“Ставимо крапку ще на одному фейку, через який безпідставно звинуватили військкомат Солом”янського району Києва (зараз це вже територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Ми цей фейк про “автобіографію призовника” вже перевіряли і я його спростовувала кількома днями раніше. Втім, його поширення продовжилось вже з вимогами “навести лад у військкоматах” – тобто інформаційна операція ворога досягла мети. Тому викладаю більш розлогу відповідь.
Невипадково цей фейк поширили незадовго до початку призовної кампанії. Так трапляється щороку. Ми вже навіть ці фейки-“зради” систематизували у групи, їх три:
1) юнаків призовного віку виловлюють і силою доставляють у військкомати
2) військкомати ставлять на облік особу з інвалідністю
3) військкомат роздає для заповнення автобіографію з таким питанням…..(якась маячня).
Оскільки інші теми для “зради у військкоматах” поки що не придумали, то чередують ці три. Скажімо, історія з “автобіографією призовника” штучно розкручувалась у 2014, 2015, 2018 і ось зараз.
Щороку під такі фейки знаходиться якась реальна людина, яка щось із цього переліку стверджує. Не раз це завершувалось судовими розглядами і Центри комплектування та соціальної підтримки(військкомати) ВИГРАВАЛИ ці суди.
Проблема цих фейків полягає в тому, що призовна армія – це одна з основних мішеней інформаційних атак РФ ще з 90-х років”.
Тепер по суті цієї так званої “автобіографії”.
Порядок проведення приписки та взяття на облік регламентується Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” та Постановою КМУ №352 від 2002 (в редакції ПКМУ №100 від 2021). В Постанові є Додаток 7 з переліком документів особової картки призовника.
Там УВАГА! немає автобіографії.
На фото ви бачите цей Додаток і перелік документів, які громадянин повинен надати для постановки на облік. Цей перелік направляється територіальним центром комплектування і соціальної підтримки (військкомат) до управління освіти чи до закладу навчання.
У переліку немає автобіографії, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus