Ви тут:
Відео Суспільство 

У мережі з’явився фільм про занедбану садибу, у якій працював Григорій Сковорода

У мережі з’явився фільм про занедбану садибу, у якій працював Григорій Сковорода

В інтернет виклали фільм про руйнування садиби, в якій працював Григорій Сковорода. Стрічку оприлюднили на ютуб-каналі фолкгрупи “Грайна”.

Фільмом-фантазією “Григорій Сковорода у Бабаях. Мрії…” хочуть привернути увагу до руйнування садиби Щербініних, що у селі Бабаї Харківського району Харківської області. Будівля, що має статус пам’ятки історії місцевого значення, вже багато років у напівзруйнованому стані, пише “Читомо”. 

Більшість зйомок стрічки провели у самій будівлі. Крім акторів, у ньому зняли спів фольклорного гурту “Фарби” Харківської державної академії культури і виступ настоятеля Іоано-Богословського Храму (Харків) Віктора Маринчака під час Другого Сковорода Фесту у Бабаях. Тривалість фільму − 9 хвилин.

У садибі Щербініних Григорій Сковорода працював вчителем і написав збірку “Байки Харківські”.

Нагадаємо, у 2022 році в Україні відзначатимуть 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди. Відповідну Постанову прийняла Верховна Рада минулого року. Григорій Сковорода народився у 1722 році в Чорнухах на Полтавщині, а останній рік життя прожив Пан-Іванівка (нині село Сковородинівка на Харківщині), де і помер у 1794 році.

 

Система Orphus