Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах відкрилася фотовиставка “На старих фотографіях всі молоді”

28 жовтня в Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького відкрилась неймовірна фотовиставка з приватного зібрання старожитностей, виробів мистецтва, одягу та фотографій кінця ХІХ, початку та середини ХХ століть – “Етнографічна збірка “Древо”.

Фотовиставка відбувається в рамках проєкту “Традиція, естетика, побут та свята Полтавщини через об’єктив фотографів сторічної давнини” за підтримки Департаменту культури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації. Вже розпочалися експедиції Хорольщиною, де команда записує, оцифровує, збирає автентичний матеріал . Від пісень, переказів, фото, до одягу та побутових речей.

Лубнам пощастило відкривати серію фотовиставок “На старих фотографіях всі молоді…”, далі виставку продемонструють в інших містах Полтавщини.

Чому ж саме акцент на фото? Бо фотографії це досить красномовні документальні свідчення, які допоможуть більше дізнатися про життя наших предків. Прибрати темні плями в історії кожної родини, ретранслюючи дух епохи на власний рід. Але не світлинами єдиними, на виставці відвідувачів чекає багато сюрпризів.

“От вам і сучасна молодь! Звичайно, те, що дали батьки, увесь рід, те й несе Едуард Крутько до людей. Так шанувати спадок може тільки обдарована людина, так розповідати про кожен фотознімок може тільки той, хто багато знає про своїх односельців із Хорольщини. Предки передали Едуардові не тільки потяг до рідного і прекрасного, а й силу духу. Після злодійського пограбування створеного ним музею в Козубівці, Едуард не опустив руки, а порадував новим проектом, світом реальності із старих фотознімків. На нас дивилися – мов живі – красиві українці першої половини XX століття, а вокальна група гурту Щука-Риба своїм автентичним співом заворожила остаточно. Попри всі обмеження, виставка чекає глядачів і шанувальників!”, – емоційно поділилася враженнями відвідувачка виставки Раїса Плотникова.

Сам Едуард Крутько на фейсбук-сторінці з вдячністю говорить про команду партнерів, з якими співпрацює: рік тому ідея проєкту викристалізувалася з допомогою Богдана Петричука, дієво долучаються Громадська організація “Твій Світ”, освітній проект “ЕПОХА”, спільнота PRєDKI.

Марія Бойко

Фото з ФБ Раїси Плотникової

Система Orphus