Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У ліцеї на Лубенщині планують створити музейну кімнату, присвячену 80-річчю трагедії у Засульському яру

У ліцеї на Лубенщині планують створити музейну кімнату, присвячену 80-річчю трагедії у Засульському яру

16 жовтня у Лубенському краєзнавчому музеї відбулася година пам’яті, присвячена трагічним подіям 1941 року. Тоді у Засульському яру розстріляли євреїв, що проживали на території Лубен.

Присутні змогли переглянути спогади жителів міста про трагедію Засульського яру, книги присвячені Голокосту та унікальні фото з наукового архіву музею, повідомляють в Лубенській міській раді.

Своїми думками про причини та наслідки Голокосту поділився з учасниками заходу член єврейської громади, співавтор краєзнавчого видання “Забуттю не підлягає” Геннадій Хенкін.

Про власний роман “В яру згасаючих зірок”, що побудований на основі спогадів свідків трагедії, розповіла письменниця Раїса Плотникова. Директор опорного закладу “Засульський ліцей”  повідомив про створення музейної кімнати в навчальному закладі та співпрацю з міжнародною організацією “Remember us”, яка зберігає пам’ять про Голокост в усьому світі.

Науковий співробітник Тетяна Сафронова презентувала відвідувачам музею відео “Хабар за життя”. Героями відео стала родина Андрія та Катерини Галичів з села Червоні Пологи Лубенського району, яка врятувала дві єврейські родини та отримала від Ізраїля почесне звання Праведники народів світу.

Фото Лубенська міська рада.

 

Система Orphus