Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство 

У Градизькій громаді показали документальне відео про свого земляка, Прем’єр-міністра УНР Бориса Мартоса

У Градизькій громаді показали документальне відео про свого земляка, Прем’єр-міністра УНР Бориса Мартоса

З ініціативи Полтавського офісу Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) у навчальних закладах Градизької ОТГ Кременчуцького району Полтавщини школярам-старшокласникам показали документальне відео про свого видатного земляка, діяча Української революції 1917-21 рр., соратника Симона Петлюри, борця за незалежність України у 20-му столітті Бориса Мартоса.

Показ приурочили до Дня захисника і захисниць України. Про це повідомили у Полтавському офісі Північно-східного міжрегіонального відділу УІНП.

У документальному відео розповідається про віхи громадсько-політичного шляху уродженця Градизька: у першому уряді Української Народної Республіки (УНР) — Генеральний секретар земельних справ, а за Директорії УНР — прем’єр-міністр й міністр продовольчих справ, фінансів.

“Закон України “Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у 20 столітті” має виконуватися не на словах, а на ділі. Донесення історичної правди про чільних діячів визвольних змагань за незалежність є важливою складовою державної політики з патріотичного виховання учнівської молоді”, — прокоментували подію у Полтавському офісі Північно-східного відділу УІНП та у гуманітарному відділі виконкому Градизької селищної ради.

Довідково: серія короткометражних документальних фільмів «Поборники незалежності. Полтавщина» ‒ це історія боротьби за Україну, за краще майбутнє для наступних поколінь. Автор ідеї – тодішній керівник Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Полтавської обласної державної адміністрації (нині регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області) Олег Пустовгар. Він запросив до участі знаних науковців та громадських діячів, серед яких — професорка, завідувачка кафедрою історії України Полтавського педагогічного університету Людмила Бабенко. Реалізувала проєкт обласна державна ТРК «Лтава» у 2014 році. Продюсер проєкту ‒ Наталія Іванченко. Безпосередньо над стрічками працював талановитий творчий колектив журналістів, операторів, комп’ютерних графіків: Олена Шарбенко, Сергій Блавацький, Аліна Кваша, Інна Дідик, Оксана Гордійко, Андрій Кадук, Дмитро Старіков. За кошт обласного бюджету за підтримки обласної ради в рамках програми розвитку інформаційної сфери створили 22 короткометражки. Це долі героїв, які народилися на Полтавщині або життя котрих пов’язане з нашим краєм.

Система Orphus