Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

“Створюємо ліси разом”: за день на Полтавщині висадили 57 600 дерев

“Створюємо ліси разом”: за день на Полтавщині висадили 57 600 дерев

У рамках загальнонаціональної толоки “Створюємо ліси разом”,  30 жовтня, присвяченій масштабній висадці дерев в Україні, в усіх державних лісогосподарських підприємствах Полтавщини відбулися масштабні заходи з висаджування дерев за участі органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, представників громадськості, підприємств, організацій, ЗМІ, молоді та всіх охочих садити дерева.

Лісівники Полтавщини на чолі з начальником управління Іваном Гришком та разом із Полтавською обласною державною адміністрацією під керівництвом заступників голови ОДА Євгена Грекова, Катерини Рижеченко, Полтавською обласною радою на чолі з першим заступником голови Олександром Лемешком, депутатами обласної ради, головою Полтавської районної державної адміністрації Дмитром Романовим приєдналися до загальнонаціональної толоки “Створюємо ліси разом”.

Усі разом учасники акції висаджували ліс у Полтавському районі Державного підприємства “Полтавське лісове господарство”. І хоча ґрунт був доволі важкий, протягом години всі дружно висадили 9000 саджанців дуба, які в майбутньому стануть повноцінним лісом, повідомили у пресслужбі Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства.

“Ми реалізуємо програму Президента “Зелена країна” у рамках акції “Створюємо ліси разом”. Збільшуємо рівень лісистості в нашому регіоні. Сьогодні особисто висадив декілька десятків дерев. Це дуже складна робота, але дуже важлива, тому закликаю всіх долучитися до цієї акції, яка триватиме до 30 листопада. Приєднуйтеся”, – зазначив перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко.

Масштабне висадження дерев відбувається у рамках програми Президента “Зелена країна”. Програма передбачає висадження 1 мільярду дерев за три роки та збільшення площі лісів на 1 мільйон гектарів за 10 років.

“Програма Зелена країна діє і ми бачимо наскільки активно вже на Полтавщині просувається, і на скільки активно ми збільшуємо нові ліси та нові легені для Полтавщини та всієї країни. Тому закликаю всіх активно долучатися до цієї акції та сприяти озелененню нашої країни”, – додав заступник голови Полтавської облради Євген Греков.

“Ми працюємо із депутатським корпусом, із представниками обласної державної адміністрації, районної ради, лісівниками в рамках програми Президента “Зелена країна”. Проводиться загальнодержавна толока “Створюємо ліси разом”, заліснюємо площу близько 1,5 га породою дуба звичайного, де висадили близько 9000 штук саджанців. Сьогодні по області в кожному державному лісогосподарському підприємстві також відбувається ця акція. Ми докладаємо максимум зусиль, що збільшити лісистість нашої області, і звичайно дуже приємно, що долучилася така велика кількість учасників, як сьогодні й загалом протягом акції нас розуміють, нас підтримують – це дуже важливо”, – резюмував начальник управління Іван Гришко.

Протягом дня лісівники Полтавщини разом з учасниками толоки висадили 57 600 дерев, зокрема у ДП “Миргородський лісгосп” заходи із садіння лісу одразу відбувалося у декількох лісництвах, де висадили понад 25 тисяч дерев. До садіння дерев у ДП “Пирятинський лісгосп” приєдналася Пирятинська міська рада, які висадили 1 500 саджанців у лісосмузі поблизу села Дейманівка. А в ДП “Кременчуцький лісгосп” у Кобеляцькому лісництві висаджували ліс спільно з Білицькою громадою, на їх рахунку – понад 4 200 дерев. Така ж кількість дерев висаджена і в ДП “Лубенський лісгосп”.

Активно до заходів приєдналися і в ДП “Новосанжарський лісгосп” та ДП “Диканське ДЛМГ”, зокрема в останньому підприємстві висадили понад 7 800 дерев в Опішнянському лісництві. У ДП “Гадяцький лісгосп” загальнодержавна толока відбулася у Вельбівському лісництві, де лісівники разом з педагогами та вихованцями Гадяцької спеціалізованої школи-інтернату ім.Є.П.Кочергіна висадили 5000 саджанців.

Толока на Полтавщині відбулася у співпраці з Акцією “Висадження дерев одним мільйоном людей за 1 добу” в рамках глобального проєкту Greening of the Planet.

Система Orphus