Ви тут:
Суспільство Україна 

Стартував конкурс “Неймовірні села України”: як долучитись

Стартував конкурс “Неймовірні села України”: як долучитись

Онлайн-видання AgroPortal.ua у партнерстві з Посольством Королівства Нідерландів в Україні оголосило про старт прийому заявок на участь у Всеукраїнському конкурсі “Неймовірні села України. Сталий розвиток”.

За 5 років проведення конкурсу AgroPortal.ua відкрив понад тисячу неймовірних локацій в Україні. Наступний етап — сталий розвиток сільських територій задля збереження екосистеми та біорізноманіття, соціальної відповідальності як місцевої влади, так і діючого бізнесу та економічний розвиток регіонів.

Глобальні цілі проєкту (із переліку Цілей сталого розвитку ООН): гідна праця та економічне зростання (8), сталий розвиток міст і спільнот (11), пом’якшення наслідків зміни клімату (13), захист екосистем суші (15), партнерство заради стійкого розвитку (17).

Учасники: українські села.

Період проведення: жовтень 2021 р. — вересень 2022 р.

Формат: відбір проєктів.

Напрями:

-кругове виробництво;

-ефективне управління відходами;

-раціональне використання ресурсів;

-відновлювальна енергетика;

-кооперативний рух.

Нагадаємо, у 2020 році село з Полтавщини потрапило до фіналу конкурсу “Неймовірні села України”.

Етапи проведення конкурсу

1 жовтня 2021 р. — 31 березня 2022 р. — прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий)

1-14 квітня 2022 р. — відбір 10-ти найкращих заявок (редакція AgroPortal.ua обирає 10-ку кращих заявок за допомогою оцінювальної шкали, де певним питанням заявки присвоєно певну кількість балів, див. Анкета села-претендента Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України. Сталий розвиток”).

15 квітня — 30 червня 2022 р. — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10-ти сіл обирається 5-ка фіналістів).

Липень-серпень 2022 р. — проведення для 5-ти громад-фіналістів ГО “Інститут партнерства та сталого розвитку” серії тренінгів і лекцій для забезпечення ефективної підготовки до захисту проєктів.

Липень-серпень 2022 р. — “Неймовірний сільський автопробіг” (за сприятливої епідеміологічної ситуації), в рамках якого видання AgroPortal.ua познайомиться із селами-фіналістами конкурсу).

Вересень 2022 р. — визначення та нагородження переможців (формат залежатиме від епідеміологічної ситуації в Україні).

Вимоги до села-претендента на участь у конкурсі

Заповнити анкету села-претендента Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України. Сталий розвиток”.

Надіслати на пошту agroportal.ua@gmail.com 5 фото села у гарній якості та 5 фото, які візуалізують поданий на конкурс проєкт, вказавши в темі листа назву села та область.

Призовий фонд

Село-переможець Всеукраїнського конкурсу “Неймовірні села України. Сталий розвиток” отримає 100 тисяч гривень на реалізацію проєкту від головного партнера — Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Система Orphus