Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Стартував безкоштовний онлайн-портал з тестування та вивчення української мови

Стартував безкоштовний онлайн-портал з тестування та вивчення української мови

До 30-ї річниці Дня Незалежності України Міністерство культури та інформаційної політики України, Український культурний фонд та Асоціація інноваційної та цифрової освіти презентували Національний онлайн-проєкт з тестування та вивчення української мови, що є повноцінною еко-системою щодо підвищення рівня володіння українською мовою.

Цей проєкт став переможцем відкритого конкурсу, який проводить Український культурний фонд, отримавши від всіх членів конкурсної комісії високі оцінки.

“Лагідна українізація – шлях до підвищення використання державної мови в країні. Не тільки у роботі чи навчанні, а у повсякденному житті. Промоція мови як ключового фактору нашої ідентичності та створення екосистеми цьому сприятиме однозначно. Ми маємо усвідомлювати цінність власної мови і мати можливість вивчати її у зручний спосіб, – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

За словами заступника виконавчого директора Українського культурного фонду Дмитра Решетченка,  відтепер, кожен охочий оволодіти українською мовою може обрати зручний для себе ресурс навчання та постійно моніторити власний прогрес, тестуючи свій рівень володіння мовою. 

У рамках еко-системи вивчення української мови вже працюють такі сервіси:

• Національний онлайн-проєкт з тестування та вивчення української мови, яка містить онлайн-систему тестування;
• Національна платформа з вивчення української мови Міністерства культури та інформаційної політики України, яка об`єднує понад 30 безкоштовних сервісів та проєктів з вивчення української (онлайн-проєкти, мобільні додатки, довідники тощо);
• Національна платформа з вивчення української мови для англомовних осіб;
• Мультимедійний онлайн-курс у міжнародному форматі SCORM “Сучасна українська мова”.

Цим інструментом, як і всіма іншими, що входять до еко-системи оволодіння українською мовою, можуть безкоштовно користуватись: державні службовці, вчителі, лікарі, громадяни України, що проживають на тимчасово окупованих територіях, представники української діаспори, іноземні громадяни та всі бажаючі, які повинні вільно володіти українською мовою згідно із Законом України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Система Orphus