Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Старовинна музика Полтавщини “ожила” у виконанні київського гурту US Orchestra

Старовинна музика Полтавщини “ожила” у виконанні київського гурту US Orchestra

Сентиментальну музику традиційних сільських музикантів початку ХХ століття з села Рашівка Полтавської області відродили з архівних записів у новому альбомі гурту.

Названий на честь вальсу “Обірвані струни” альбом складається з 8 композицій, відновлених з записів відомого українського етномузиколога Євгена Єфремова. Під час чергової експедиції у 1992 році він побував у Рашівці, де записав місцевого скрипаля Всеволода Леванду, якому тоді було вже 80 років. Скрипаль згадав про касету, на якій він грає старовинні вальси з іншими музикантами. Євген Єфремов одразу переписав ту касету і собі. Через майже 30 років з часу знахідки, гурт US Orchestra (“Ukrainska Silska Orchestra”) зіграв ту музику на своєму третьому альбомі. 

“До альбому увійшли вальси, які на початку ХХ століття писалися для духових оркестрів. Через велику популярність ця музика потрапила у репертуар традиційних музикантів. Своїми гуртами з трьох-чотирьох інструментів, вони намагалися зіграти музику написану для оркестру. Такі виклики давали цікаві інтерпретації. Музиканти ставали гнучкіші до нової музики, починали грати по-новому, по-своєму. Ми надихнулися цією свободою і так само дозволили собі експериментувати”, – розповів один з учасників гурту Андрій Левченко.

На обкладинку альбому потрапила унікальна фотографія підриву церкви в Рашівці 1970-го року, місцевого фотографа Миколи Галушки.

“Ми побачили у цьому символічність: музика залишається навіть після динаміту”, – розповіли музиканти.

“Дуже страшна мить завмерла навічно, щоб стати красивим та печальним видовищем, на яке ми дивимось крізь шпарину історії. А це – гарний привід зупинитись і послухати, яким на звук є наше минуле”, – додає дизайнерка Аліна Межуле.

У планах музикантів живі виконання композицій під час презентації альбому найближчим часом, адже, як заявляють самі музики, ця танцювальна музика створена насамперед для танців і дозвілля. 

Альбом вже викладено у вільний доступ. Прослухати його можна на YouTube Music.

Презентація відбудеться 29 жовтня о 20.00 у просторі LOFT31 за адресою: м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 31.

Довідка. US Orchestra (Ukrainska Silska Orchestra) – троє музикантів, що грають українську традиційну інструментальну музику, яку віднаходять у експедиціях та музичних архівах. Це танцювальна музика Центральної і Західної України, яку грали у маленьких містечках та селах ще сто років тому.

 

Система Orphus