Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Споживання кисню у ковід-лікарнях із весни зросло у 5-6, а подекуди – в 10 разів, – Ляшко

Споживання кисню у ковід-лікарнях із весни зросло у 5-6, а подекуди – в 10 разів, – Ляшко

Зараз 80% госпіталізованих хворих на COVID-19 – киснезалежні. Споживання кисню у порівнянні з весною зросло в 5-6, в окремих випадках – у 10 разів.

Про це повідомив в ефірі одного з телеканалів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, пише Укрінформ.

Водночас він зазначив, що уряд збільшить тариф на COVID-пакети у зв’язку зі зростанням видатків лікарень на закупівлю кисню, коштів для цього достатньо.

“Щодо бюджету – з листопада ми збільшуємо тариф на “ковідний“ пакет, оскільки зросло споживання кисню, зросли витрати закладів охорони здоров’я на закупівлю кисню. Коштів у нас вистачає для того, щоб забезпечити “ковідний“ пакет на необхідному рівні. Якщо буде зростання (захворюваності на COVID-19 – ред.) – будемо переглядати. У нас постійний діалог з міністром фінансів. Я не думаю, що система охорони здоров’я залишиться без коштів”, – зазначив Віктор Ляшко.

Загалом в Україні, за даними Ляшка, кисень випускають 32 підприємства, з них 23 – медичний. Зараз відновлюють діяльність після регламентних робіт два заводи, один з них, за словами Ляшка, збільшив потужності на 20-30%.

“Проблема (з постачанням кисню в лікарні – ред.) буде закрита, але це не говорить про те, що з’явиться більша кількість вільних реанімаційних ліжок. І тут треба чітко розуміти, чому ми надаємо пріоритет – чи ми вакцинуємося і знижуємо ризик потрапити до лікарні, чи ми не вакцинуємося, навіть якщо перехворіли. Є чітко підтверджена статистика: у людини, яка перехворіла, в 11 разів більше (ніж у вакцинованої – ред.) шансів захворіти, і хвороба може протікати досить тяжко. Альтернативи вакцинації сьогодні немає”, – наголосив очільник МОЗ.

Система Orphus