Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Спочатку думав, що соціалізація — це казочки для слабаків”, – ветеран з Полтавщини про шлях, який проходять військові після війни

“Спочатку думав, що соціалізація — це казочки для слабаків”, – ветеран з Полтавщини про шлях, який проходять військові після війни

Володимир Мусяк захищав країну від російського агресора на Донбасі з червня 2014 року до лютого 2018 року в складі добровольчої армії у штурмовому підрозділі. Брав участь у звільненні Пісок, боях за Авдїївку та Іловайськ.

Що для нього значить спорт у житті після війни, він розповів у ексклюзивному інтерв’ю для Invictus Games: Team Ukraine.

Спочатку служив на блок-постах, пізніше побував у гарячих точках, де отримав 4 контузії. До мирного життя Володимир Мусяк повернувся після народження сина.

Проте військовослужбовець не одразу зрозумів як це — повернутися. Отримані травми почали нагадувати про себе пізніше, пекельним головним болем. Поступово накопичувалося почуття розгубленості та тривоги.

“На фронті мені було спокійніше. Ти знаєш, що поруч надійні побратими, а попереду ворог. А тут незрозуміло, хто може тобі в обличчя посміхатися, а в спину ножа встромити”, — говорить Володимир Мусяк.

Коли починало “накривати”, ветерана рятувала підтримка дружини й побратимів. Одного разу йому подзвонив знайомий і покликав на відбір у збірну України з “Ігор Нескорених” — міжнародних спортивних змагань в паралімпійському стилі.

Володимир Мусяк швидко зрозумів, що спорт — це ефективний засіб не лише фізичної, а й психологічної реабілітації для ветеранів. Тому, у Карлівці він разом з побратимами заснував ветеранську організацію, яка покликана підтримувати військовослужбовців, які потребують соціалізації та прагнуть повернутися до мирного життя.

“Не треба гратися в героїв. Не соромтесь, якщо з вами щось відбувається — йдіть до психолога, проговорюйте, не накопичуйте це в собі. Після війни життя не закінчується, треба просто віднайти нові фарби для нього”, — звертається Володимир Мусяк до побратимів.

Фото з фейсбук-сторінки Володимира Мусяка

Система Orphus