Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Скіфське поховання, сережки, намистини та підвіски: результати VII Міжнародної польової археологічної школи в Більську

Скіфське поховання, сережки, намистини та підвіски: результати VII Міжнародної польової археологічної школи в Більську

З 2015 року на території Історико-культурного заповідника “Більськ” працює єдина в Україні літня польова археологічна школа. Профільні фахівці, студенти й початківці працюють на унікальній пам’ятці скіфської доби – Більському городищі, де здобувають практичні та теоретичні знання та навички з археології.

Як повідомляє НАН України цьогоріч школа зібрала найбільшу кількість учасників – 52-х волонтерів і волонтерок із Києва, Харкова, Дніпра, Запоріжжя, Полтави, Сум, Львова, Одеси, Черкас, Тернополя, Хмельницького, Житомира.

До проєкту долучилися студенти-археологи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Національного університету “Києво-Могилянська академія”, Київського національного університету культури і мистецтв, Львівського національного університету імені Івана Франка, Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури.

Читайте також: На Більському городищі знайшли унікальні скляні намистини

“Завдяки археологічній школі ми змогли закріпити на практиці знання, здобуті під час дистанційного навчання на карантині. Знайомство з представниками інших українських вишів дозволило обмінятися досвідом. У майбутньому це може стати основою плідної наукової кооперації серед нашого покоління. Я зачарована побаченим у Більську”, – розповіла учасниця археологічної школи, студентка 3-го курсу факультету гуманітарних наук НаУКМА Аліна Казимко.

Також на цьогорічні дослідження Більського городища приїхала максимальна за історію школи кількість родин. Діти віком 5-12 років разом із батьками брали участь у розкопках і відвідували лекційні заняття.

“Я давно мріяв поїхати на розкопки. Цього року ми були на Мамай-горі, мені дуже сподобалося, і ми поїхали до Більського городища. Тут було багато нового. Наприклад, нам показали, як користуватися нівеліром, були лекції. Мені дуже сподобалася екскурсія в музеї в Опішні. У Більському городищі й навколо – дуже гарно, красива природа, я дуже хотів би приїхати наступного року ще”, – розповів 11-річний одеський школяр Артур Юшин.

Протягом 10 днів лектори школи ділилися з учасниками власним досвідом: наочно пояснювали правила й завдання кожного етапу розкопок, навчали користуватись археологічними інструментами, фіксувати, обробляти й систематизувати знахідки. 

Цьогоріч під час археологічних розвідок на території Більського городища поселення “Котельва ІІ” виявили фрагменти скіфської кераміки та залізний ніж. У некрополі Скоробір під час досліджень знайшли жіноче поховання першої чверті VI ст. до н. е., а також набір ритуального посуду та прикраси для одягу. Одна з найцікавіших знахідок цьогорічного археологічного сезону на Більському городищі – амфороподібні скляні підвіски, виявлені під час дослідження ґрунтового могильника на Барвінковій горі.

Оголошення про набір учасників школи на наступний сезон з’явиться у лютому або березні на офіційному сайті Історико-культурного заповідника “Більськ”.

Фото НАН України.

Система Orphus Поделиться на fb