Ви тут:
Суспільство Україна 

Радіодиктант національної єдності: як приєднатися до написання

Радіодиктант національної єдності: як приєднатися до написання

9 листопада о 10:00 на всіх платформах Суспільного мовлення транслюватимуть Радіодиктант національної єдності. Флешмоб до Дня української писемності та мови проводять вже 21 рік поспіль. Започаткувала його у 2000 році команда Українського радіо.

Про це повідомляє Суспільне мовлення.

“За останні роки ми суттєво змінили підхід до Радіодиктанту. Сьогодні Радіодиктант – це не перевірка знань. Ми нікому не будемо ставити “двійки”. Радіодиктант національної єдності – це наймасовіший осінній флешмоб, покликаний звернути увагу на українську мову, популяризувати українську мову. Тож навіть, якщо ваша професія ніяк не пов’язана з мовознавством, чи навіть якщо ви поки що не опанували українську мову, Радіодиктант – теж для вас. Ми закликаємо всіх 9 листопада о 10 годині ранку вмикати Українське радіо, Радіо Культура чи один з телеканалів Суспільного та писати Радіодиктант національної єдності”, – зазначив член правління Суспільного мовлення, відповідальний за платформу радіо, керівник проєкту “Радіодиктант” Дмитро Хоркін.

Читайте також: Цього року автором диктанту національної єдності стане Юрій Андрухович

Радіодиктант проходитиме з 10:00 до 11:00. Його транслюватимуть наживо “Українське радіо”, “Радіо Культура”, телеканали “UA: Перший”, “UA: Культура”, ютуб-канал і фейсбук-сторінки “UA: Першого”, фейсбук-сторінки “Суспільного мовлення” та регіональних філій “Суспільного”. Традиційно радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях “Українського радіо”.

“Автором тексту та читцем цьогорічного Радіодиктанту буде культовий український письменник Юрій Андрухович. Він уже починає працювати над текстом. Уже зовсім скоро ми оголосимо тему Радіодиктанту, а також поспілкуємося в ефірі Українського радіо з його автором. До речі, саме кандидатуру Юрія Андруховича як автора тексту радили нам наші слухачі, вони писали про це в листах. І він, як ми знаємо, дуже любить радіо. Тож, думаю, це буде прекрасна спільна робота”, — розповів Дмитро Хоркін.

Традиційно найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти й викладачі навчальних закладів. Щороку диктант розширює межі – у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики. Студію для гостей облаштовують у читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського у Києві, де й цьогоріч відомі українці писатимуть диктант із дотриманням карантинних вимог.

Фото: vchasnoua.com

Система Orphus