Ви тут:
Суспільство Україна 

“Пощади не чекайте”: Генпрокурор попередила про наслідки підробки COVID-сертифікатів

“Пощади не чекайте”: Генпрокурор попередила про наслідки підробки COVID-сертифікатів

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що в Україні жорстко каратимуть за підробку COVID-сертифікатів. Усім прокурорам наказано взяти справи про підробку сертифікатів на особистий контроль.

Про це Ірина Венедіктова повідомила на своїй сторінці у фейсбуці.

“Такі порушення закону, які чомусь здаються дрібними, але у підсумку призводять до непоправного. Я кажу про тих негідників, які торгують людськими життями. Вони, щоправда, увірували в те, що продають всього-на-всього папірці – сертифікати про вакцинацію. Але ці, як вони наївно вважають, папірці часто перетворюються в свідоцтва про смерть. Знаходяться і ті, хто цю”криваву макулатуру” із задоволенням купують, подорожують потім по світу, захворюють, звісно, заражають дітей і людей похилого віку. Попереджаю, від мене пощади не чекайте. Я довела цю позицію всім без винятку прокурорам – такі провадження ми з вами беремо на особистий контроль і методично доводимо до вироків. Ніяких розкачувань і роздумів – відповідаємо “взаємністю”, так би мовити”, – написала Ірина Венедіктова.

Також вона наголосила, що динаміка заражень та смертності від коронавірусу б’є антирекорди, а разом з нею і кількість фальсифікованих документів.

“Фейкові сертифікати – гра в рулетку з повним барабаном. За постріли з цієї зброї ми змусимо відповідати продавців та покупців “липи”. Динаміка заражень і смертності від ковіду б’є антирекорди. Тим часом продовжує рости і статистика злочинного підроблення результатів ПЛР-тестів, довідок та міжнародних свідоцтв про вакцинацію та COVID-сертифікатів, внесення недостовірних даних до електронних баз. Ділки штампують підробки, а “герої”, яких не бере ніяка зараза, їх скуповують”, – зазначила Ірина Венедіктова.

Крім того, додала , що половина із майже 800 цьогорічних кримінальних проваджень цієї категорії стосуються саме махінацій з документами про щеплення.

“В 2021 році на підставі зібраних доказів про підробку результатів тестів та документів про вакцинацію, 104 особам вже повідомлено про підозру, до суду направлено 88 обвинувальних актів. І це тільки початок. Серед фігурантів: різноманітні шахраї, медики, представники лабораторій, аптек, турфірм тощо. Бонусом до путівок продають фейкові негативні тести на ковід, тим самим розширюючи географію можливого розповсюдження небезпечного вірусу. Я зараз звертаюся до тих, хто так чи інакше причетний до «індустрії» і прошу зупинитися, одуматися і все ще раз зважити. Вас знайдуть і притягнуть до кримінальної відповідальності. Я обіцяю”, – написала Ірина Венедіктова.

Фото: Радіо Свобода

Система Orphus