Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська обласна філармонія відкрила 84-й концертний сезон

Полтавська обласна філармонія відкрила 84-й концертний сезон

22 жовтня в оновленому приміщенні Полтавської обласної філармонії концертною програмою “З любов’ю до України” відбулося відкриття сезону. І перша фраза, яку промовив зі сцени ведучий Андрій Кадук – і яка бриніла в серці кожного артиста: “Нарешті ми вдома!”.

З 2009 року, коли відбулася пожежа, дотепер колективи й солісти не мали змоги виступати в рідній залі, а останні роки, доки тривали роботи по реконструкції, то й репетиції доводилося проводити на інших мистецьких майданчиках. Але цього вечора гості заходили до оновленої обласної філармонії, мов до палацу – вона й виглядає тепер, мов сяючий палац з оздобленням, освітленням, світлими тонами оформлення приміщень – вишукано-трепетно й урочисто.

Артисти на відкриття сезону приготували дійство з найулюбленіших прем’єр і класичних творів.

Відкрив програму камерний оркестр під керуванням Лідії Шкаровської презентував композиції у  виконанні солісток – Народної артистки України Богдани Півненко, Заслуженої артистки України Олени Шевченко та лауреатки Міжнародного фестивалю ретро-музики імені Богдана Веселовського Аліни Філіпюк.

Читайте також: Після тривалої реконструкції відкрили Полтавську обласну філармонію

Останні роки колектив Полтавської філармонії постійно допомагає військовим і їздить з концертами в зону АТО – і одними з найчастіших учасниць цих поїздок є улюблениці полтавців – тріо  бандуристок “Вишиванка” (Олена Шевченко, Тетяна Чугуєвець, Вікторія Бовтік), їх виступ завершився вигуками “Браво!” з глядацької зали.

Титульним колективом в філармонії вважають той, що своєю участю ще в минулому столітті прославила легендарна й незабутня Раїса Кириченко – концертний ансамбль “Чураївна” під керуванням Сергія Бригіди презентував виступи солісток – лауреатки Міжнародних конкурсів Лідії Кретової та скрипальки-віртуоза Альони Кіби.

А найвеличнішим і по особливому щемним своєю щирістю став виступ пісенно-танцювального ансамблю “Полтава”, яким керує Федір Кривенко, що прозвучав наче віншування всього рідного й українського – солістка, народна артистка України Валентина Колісник полонила глядачів своїм щедрим і невимовно глибоким голосом. І крайньою піснею дійства став гімн філармонії у виконанні всіх учасників концерту року – сміливо можна так говорити про це свято, настільки очікуваним воно було для культурної спільноти Полтавщини.

Артистам вручили квіти від керівництва області, а колеги з обласного академічного музично-драматичного театру М.Гоголя презентували величезний кондитерський витвір.

“До цього варто було дожити”, – тихо сказав мені перед початком сяючий директор Олег Тищик.

Погоджуємося, вітаємо артистів і чекаємо тепер зоряної плеяди прекрасних концертів!

[metaslider id=823441]

 

Марія Бойко

Фото Андрій Хохлов

Система Orphus