Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Підбірка небанальних фільмів для найстрашнішого Гелловіну

Підбірка небанальних фільмів для найстрашнішого Гелловіну

Гелловін або День усіх святих, цьогоріч відзначають у ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Традиції святкування беруть початок з часів стародавнього кельтського фестивалю Самайн, коли люди палили багаття та носили костюми, щоб відганяти привидів.

В Україні дедалі більше людей відзначають День усіх святих. У магазинах вітрини прикрашають гарбузами, кафе та ресторани пропонують тематичне меню, у клубах влаштовують костюмовані вечірки тощо.

Для тих, хто вирішить провести цей день вдома чи в колі друзів, УНІАН склав перелік атмосферних фільмів жахів для хорошого вечора.

“Відьма”, 2015

У центрі сюжету  – сім’я пуритан з Нової Англії, що зіткнулася з надприродними силами. Події відбуваються в епоху “відьомських процесів”, коли дівчат і жінок, викритих у чорній магії і нібито поклоніннях Сатані, або виганяють за межі міст, або просто страчують. Молода Томасін, яку, зіграла Аня Тейлор-Джой, стає жертвою цькувань з боку односельців і батьків.

“Дракула”, 1992

Екранізація роману Брема Стокера від легенди кінематографа Френсіса Форда Копполи. Влада Дракулу зіграв Гері Олдмен, нещасного клерка-страховика Джонатана Харкера, який відправився в замок трансільванського графа, – Кіану Рівз, а його молоду кохану – Вайнона Райдер.

“The Turning”, 2020

У центрі сюжету – молода гувернантка Кейт, абсолютно приземлена людина, відправляється в заміський особняк, щоб доглядати за маленькою Флорою, батьки якої загинули в автокатастрофі. Раптом додому повертається також старший брат дівчинки – важкий підліток. Відносини між Кейт і дітьми загострюються, ситуацію ускладнюють і таємниці самого будинку.

“Дев’ята брама”, 1999

Історія про хитрого букініста Діна Корсо, якого зіграв Джонні Депп. Одного разу постійний клієнт втягує Корсо в дивну халепу – чоловік повинен підтвердити або спростувати оригінальність одного з трьох видань “Дев’ятих брам”, які, за легендою, писав сам Сатана.

“Нечестивий”, 2021

На перший погляд – типовий фільм жахів, у якому, здається, використали усі кліше історії про вражену Дияволом дівчину. Але тільки-но ми вдивимося в кіно, як побачимо талановите обігравання біблійного мотиву одержимості: нічні меси, розп’ята Марія, лже-Месія.

“Брама з позамежжя світу”, 2021

Сім’я Гарднер успадкувала сільський сімейний маєток. Художник Натан пробує свої сили в садівництві, але це не дає бажаних результатів. Одного вечора маленький метеорит падає на подвір’ї. Це йде на користь врожаю, але не людям.

Фото: ілюстративне

Перейти до вмісту