Ви тут:
Суспільство 

Переведення годинників на зимовий час: як адаптуватись до нового режиму

Переведення годинників на зимовий час: як адаптуватись до нового режиму

Вже цієї неділі, 31 жовтня, о третій ночі українці переведуть стрілки годинників на годину назад. Таким чином, Україна перейде на зимовий час.

Такі дії можуть зашкодити людському організму. Щоб адаптуватися до різкої зміни режиму дня і збою “внутрішнього” годинника, важливо підготуватися заздалегідь і поступово, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

За кілька днів до переведення годинників потрібно лягати спати на деякий час пізніше, так само і просинатися. Наприклад, можна від сьогодні щодня “додавати” собі 10 хвилин сну.

Аби добре почуватися та швидше увійти у звичний графік, варто дотримуватись рекомендацій для поліпшення якості сну:

-Уникайте вживання кофеїну за 6 годин до сну (кава, чай, більшість газованих напоїв);

-Не вживайте алкоголь і відмовтеся від куріння, особливо перед сном;

-Не вживайте важку, гостру, солодку їжу за 4 години до сну. Легкий перекус цілком допустимий;

-Фізична активність корисна кожному, але не перед сном. Більше рухайтеся вдень, а ввечері вирушайте на легку прогулянку;

-Зробіть комфортний для себе температурний режим у спальні та регулярно її провітрюйте;

-Забезпечте тишу і зменште освітленість спальні під час сну. Приберіть електронні пристрої, зокрема, телевізори, комп’ютери, смартфони зі спальні, або принаймні вимикайте їх за 30 хвилин до сну.

“Пам’ятайте, що дорослі мають спати щонайменше сім годин на добу. Ну а декому цього навіть замало: молодь і люди з хронічними недугами потребують дев’яти годин сну. І тільки незначній групі щасливців достатньо спати до шести годин на добу. Це зумовлено генетичними факторами”, – йдеться у повідомленні.

Система Orphus