Ви тут:
здоров’я Медицина Суспільство 

Паліативна допомога: що це та кому потрібна

Паліативна допомога: що це та кому потрібна

Паліативна допомога – це вид медичної допомоги для людей із серйозними невиліковними хворобами. Вона може надаватися у будь-якому віці, на будь-якому етапі  хвороби, і може надаватися одночасно, паралельно із радикальною терапією. Надає її спеціально підготовлена команда лікарів, медсестер та інших фахівців. Завданням цього типу допомоги є полегшити симптоми і зменшити страждання.

Про це розповів лікар-геріатр КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни Полтавської обласної ради» Едуард Червинський.

У багатьох людей цей термін  асоціюється лише з  допомогою в останній період життя невиліковно хворого , і включає в себе лише знеболення. Так. Але це одна із складових всього поняття про паліативну допомогу, бо воно значно ширше.

За визначенням Всесвітньої  організації охорони здоров’я,паліативна допомога – це підхід, який покращує якість життя пацієнтів та їх сімей, що стоять перед проблемами, пов’язаними з хворобою, що загрожує життю, через запобігання і полегшення страждань шляхом ранньої ідентифікації та бездоганної оцінки та лікування болю та інших проблем, фізичних, психосоціальних і духовних.

Тобто це комплекс допомоги: полегшення болю та інших неприємних симптомів,медичне харчування,  психологічна. духовна та соціальна допомога пацієнту і його рідним, підвишення якості життя, що може позитивно вплинути на хід захворювання, навчання родини особливостям догляду за людиною, запобіганню можливих ускладнень.

В нашій країні понад 320 тисяч пацієнтів потребують паліативної допомоги, і вона визнана  як така, що надається державою безоплатно – відповідно до Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”. Щоб отримати паліативну допомогу безоплатно, пацієнт має звернутися до свого сімейного або лікуючого лікаря. Він випише направлення на отримання мобільної чи стаціонарної допомоги.

Система Orphus