Ви тут:
Суспільство 

Особливості надання житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу та багатодітним родинам

Особливості надання житлової субсидії дитячим будинкам сімейного типу та багатодітним родинам

У Полтавській області функціонує 41 дитячий будинок сімейного типу, 117 прийомних сімей, а також проживає 7,3 тис. багатодітних родин. Такі сім’ї мають право на отримання житлової субсидії чи пільги на оплату житлово-комунальних послуг.

Дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї мають право на пільги за умови проживання дітей в цих сім’ях не менш як рік. Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надають за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї на одного члена сім’ї не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (з 1 січня 2021 року – 3 180 грн). Про це повідомляє Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА.

Житлові субсидії призначають в розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг у межах соціальних нормативів користування послугами та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Обов’язковий відсоток платежу розраховують індивідуально для кожної сім’. Він залежить від доходів сім’ї та визначається за єдиною формулою.

При розрахунку середньомісячного сукупного доходу сім’ї для призначення субсидії не враховують державну соціальну допомогу на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України соціальна норма житла, в межах якої держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, становить 13,65 кв. метра загальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство. Для дитячих будинків сімейного типу соціальна норма житла для послуг з опалення встановлюється у розмірі опалюваної площі житлового приміщення.

Також для багатодітних сімей, дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, у яких проживають троє і більше дітей, враховуючи тих, над якими встановили опіку чи піклування субсидія на оплату послуг з постачання та розподілу електричної енергії надається без застосування встановлених вказаною постановою обмежень.

Для отримання житлової субсидії необхідно подати заяву та декларацію про доходи.

Приймання документів для призначення житлових субсидій проводиться на рівні:

– відділів соціального захисту відповідної територіальної громади або визначених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради;
– уповноважених осіб старостинських округів;
– посадових осіб центру надання адміністративних послуг;
– управлінь соціального захисту населення міст обласного значення.

Зверніть увагу, у разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання. Тобто, якщо звернення надійде до 15 грудня, то право на отримання субсидії розглянуть з жовтня.

Система Orphus