Ви тут:
здоров’я Медицина Полтавщина Суспільство 

Нові правила міжобласних превезень: відповідальність за наявність у водіїв і пасажирів COVID-сертифікатів або негативних тестів нестиме перевізник

Нові правила міжобласних превезень: відповідальність за наявність у водіїв і пасажирів COVID-сертифікатів або негативних тестів нестиме перевізник

12 жовтня у Департамені охорони здоров’я Полтавської обласної державної адміністрації пройшов брифінг “Нові карантинні правила. Ситуація з COVID-19 в області. Вакцинація”. Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів, за яких умов будуть здійснювати пасажирські перевезення, хто перевірятиме дотримання нових вимог та нестиме відповідальність за їхнє порушення.

За словами директора Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, Полтавщина знаходиться на піку підйому захворюваності. Порівняно з минулим роком, динаміка захворюваності більша. Це спричинено тим, що мутований вірус активніший та має менший інкубаційний період. 

“Уряд вирішив ввести додаткові профілактичні заходи, щоб запобігти поширенню вірусу. Тому із 21 жовтня, згідно з рішенням Кабміну, міжміські пасажирські автотранспортні, залізничні та авіаперевезення у “жовтих”, “помаранчевих” та “червоних” карантинних зонах дозволені за пред’явленням COVID-сертифікату. Його можна буде показати у паперовому вигляді або у застосунку “Дія”, — розповів Віктор Лисак.

Також пасажири зможуть скористатися транспортними послугами за наявності негативного експрес-тесту або ПЛР-тесту, якому не більше 72 годин. Для повністю вакцинованих громадян обмежень не буде.

Водії у “жовтій” карантинній зоні мають пред’явити документ, який підтверджує отримання хоча б однієї дози вакцини. У “помаранчевій” та “червоній” зоні водіям необхідно мати документ про проходження повного курсу щеплень, або негативний експрес-тест чи ПЛР-тест, якому не більше 72 годин.

Відповідальність за наявність у всіх водіїв, членів екіпажу та пасажирів цих документів несе перевізник.

“Забезпечити дотримання цих обмежень мають “Трансбезпека”, Національна поліція та Управління інфраструктури, яке відповідає за транспорт. Вони мають донести цю інформацію до людей і в подальшому проводити раптові перевірки”, — наголосив Віктор Лисак.

Зазначені обмеження не стосуватимуться міських  перевезень.

Віктор Лисак також зазначив, що 99% пацієнтів з коронавірусною хворобою, які потрапляють до стаціонарів, нещеплені. За рівнем захворюваності в області лідирує Полтава. Завантаженість ліжок з киснем у Полтавській області складає 38%. 

Система Orphus