Ви тут:
Суспільство 

Нова пошта попередила про нову шахрайську схему: як не стати жертвою 

Нова пошта попередила про нову шахрайську схему: як не стати жертвою 

Керівництво “Нової пошти” попередило українців про нову схему шахраїв, які розсилають у месенджери фейкові повідомлення про акцію, в якій можна виграти гроші.

Про це повідомила пресслужба Нової пошти.

“Ви могли отримати в один зі своїх месенджерів повідомлення, нібито, від компанії “Нова пошта” про акцію, в якій можна виграти гроші. Не переходьте за посиланням, це шахраї”, – йдеться у повідомленні.

Зверніть увагу, що на мобільних пристроях під картинкою розіграшу шахраями прописана адреса сайту Нової пошти, але це не справжня адреса, а назва сторінки фейкового сайту. І якщо ви перейдете за посиланням, то побачите справжню адресу сайту в рядку браузера.

У Новій пошті припускають, що коли користувач переходить за посиланням, на сайті зловмисників йде аналіз операційної системи мобільного пристрою, після чого йде зараження смартфона вірусом. Далі вірус поширюється шляхом посилання повідомлень всім контактам жертви зловмисника.

Клієнтів Нової пошти закликають бути пильними й дотримуватися правил безпечного користування в месенджерах:

– Не відкривайте повідомлень від незнайомців. Відразу видаляйте їх і блокуйте незнайомого користувача.

– Не переходьте за посиланнями й не завантажуйте файли від незнайомців. Вони можуть містити віруси або шкідливі програми.

– Якщо ви все ж перейшли за посиланням, оновіть паролі від усіх облікових записів: пошти, сайтів, додатків, для того, щоб їх не змогли зламати шахраї.

Нагадаємо, Нова пошта встановила акційний тариф на доставку в поштомати.

Система Orphus