Ви тут:
Суспільство Україна 

На службі Богу і Україні: 25 жовтня — День військового капелана

На службі Богу і Україні: 25 жовтня — День військового капелана

25 жовтня відзначають День святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, який вважається засновником і покровителем військових капеланів. І цього дня в Україні відзначають День військового капелана.

Служіння священника у війську є відповідальним і непростим. Пастир повинен підтримувати воїнів у складних ситуаціях своєю проповіддю та безперестанною молитвою за кожного військовослужбовця та Батьківщину.

В Україні військове капеланство набуло обертів у 2014 році з початком російсько-української війни. Тоді сотні наших священнослужителів відправились на передову, щоб своїм пастирським словом підтримати дух військових, і молитися за перемогу та мир.

З перших днів війни військовослужбовців підтримував архиєпископ Полтавський і Кременчуцький ПЦУ Федір Бубнюк, настоятель Свято-Успенського кафедрального собору у Полтаві. Навколо його постаті згодом сформувалася потужна волонтерська організація “Полтавський батальйон небайдужих”.

Отець Сергій Сущенко з Полтави, коли почалася війна на Сході не зміг сидіти вдома і пішов у добровольчий батальйон “Золоті ворота”. Нині він працює як цивільний при військових підрозділах, адже чимало правоохоронців пройшли війну.

“Були і на першій лінії, на нулі. Звісно, що душі людей поранені, у тих хто бачив кров, смерть”, — розповідав капелан Сергій Сущенко.

Два роки тому Український інститут національної пам’яті видав книгу “Капелани. На службі Богу і Україні”. До видання увійшли спогади 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння у війні на Донбасі. Серед оповідачів є дві жінки-капелани.

Презентували книгу в Полтаві. Завантажити видання можна безкоштовно на сайті Українського інституту національної пам’яті.

 

Фото: особисті сторінки Федора Бубнюка та Сергія Сущенка, Український інститут національної пам’яті, АрміяInform

Система Orphus