Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині проінвентаризують 52 тисячі гектарів земель і понад 3 тисячі водних об’єктів

На Полтавщині проінвентаризують 52 тисячі гектарів земель і понад 3 тисячі водних об’єктів

В області планують проінвентаризувати понад 52 тисячі гектарів земель державної власності лісогосподарського призначення, запасу лісового фонду й оборони.

Про це йшлося на засіданні регіональної комісії з інвентаризації водних об’єктів та лісових ресурсів на території області, яке провів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков. Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Начальник відділу лісового та мисливського господарства Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства Юрій Рогожинський розповів, що до кінця жовтня завершать погодження усіх ділянок, які передбачено проінвентаризувати. Це близько 8 тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення й запасу лісового фонду. Договори на виконання робіт укладені. Фінансуватимуть інвентаризацію коштом обласного бюджету, з надходжень відшкодування втрат сільськогосподарського й лісогосподарського виробництва. Крім того, 25 тисяч гектарів мають проінвентаризувати лісогосподарські підприємства.

Заступник начальника Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області Людмила Остапенко зазначила, що інвентаризація понад 44 тисяч гектарів земель лісогосподарського призначення та земель оборони фінансуватимуть із державного бюджету. Уже завершилися відкриті торги на закупівлю послуги, триває процедура оскарження.

Юрій Рогожинський додав, що в громади надіслали 65 клопотань щодо надання понад 1 тисячі гектарів під заліснення.

“Є позитивні рішення органів місцевого самоврядування на 85 гектарів. Чекаємо проведення сесій сільських, селищних, міських рад по інших клопотаннях”, – сказав Юрій Рогожинський.

Заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Віктор Скриль розповів, що із застосуванням цифрових технологій продовжують моніторинг земель. Перевірили території 21 громади області й попередньо 9,4 тисячі гектарів самозаліснених, малопродуктивних земельних ділянок, які не використовуються в сільському господарстві, і можуть бути надані під заліснення.

Начальник відділу водних відносин та басейнової взаємодії Регіонального офісу водних ресурсів у Полтавській області Олександр Чмир повідомив, що в області підлягають інвентаризації 3400 водних об’єктів – озера, ставки, водосховища, водойми, а також річки, струмки, потічки, які знаходяться в межах територій громад.

Читайте також: До кінця року на Полтавщині мають завершити інвентаризацію водних об’єктів

Євген Греков зазначив, що Полтавська ОДА звернеться до Державного агентства водних ресурсів, щоб отримати інформацію по всіх водних об’єктах області. Громадам комісія рекомендувала також надіслати запити до Держводагентства чи Регіонального офісу водних ресурсів про отримання наявних даних щодо всіх водних об’єктів, розміщених на території громад. На підставі отриманої інформації місцева влада має актуалізувати інформацію й характеристики об’єктів, а також запланувати заходи щодо проведення їх інвентаризації.

Фото: Полтавська облдержадміністрація

Система Orphus