Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині позапланово перевірили суб’єкти господарювання у сфері торгівлі пальним

На Полтавщині позапланово перевірили суб’єкти господарювання у сфері торгівлі пальним

У межах роботи з ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами в області позапланово перевірили суб’єкти господарювання у сфері торгівлі пальним.

Підсумки цієї діяльності підбили на засіданні профільної міжвідомчої регіональної робочої групи, повідомили у Полтавській ОДА.

“Надійшло доручення Прем’єр-міністра як реакція на лист Нафтогазової Асоціації України. У листі був зазначений перелік об’єктів, які на думку Асоціації, можуть функціонувати на території області незаконно. На виконання доручення очільника Уряду інформацію надали членам обласної робочої групи, щоб вони відповідно до своїх повноважень відпрацювали вказані об’єкти”, – розповів заступник голови облдержадміністрації Євген Греков.

Старший інспектор відділу дільничних офіцерів поліції управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Полтавській області Роман Дорош розповів, що поліцейські перевірили об’єкти, зазначені у листі Асоціації. Серед них заправки в Полтаві, Решетилівці, Миргороді. Вони мають ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним до 2024 року.

“У Чутовому на об’єкті є газозаправне обладнання, але протягом тривалого часу воно не функціонує. Фактів, що там здійснюється діяльність, не виявлено. На іншому об’єкті в Решетилівці ліцензія на право зберігання пального наявна, але торгівля не здійснюється. ФОП займається вантажними автоперевезеннями. Тож п’ять вказаних у переліку об’єктів працівники поліції перевірили й не виявили фактів, які могли б вказувати на порушення чинного законодавства”, – поінформував Роман Дорош.

Заступник голови Полтавської ОДА додав, що дільничні інспектори можуть постійно відстежувати, де з’явився новий об’єкт, і надавати інформацію міжвідомчій робочій групі для проведення спільних контрольних заходів.

Начальник відділу нагляду в промисловості, АПК, СКС та на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Полтавські області Євген Голуб поінформував, що на виконання доручення Прем’єр-міністра провели позапланові перевірки.

“Відвідали об’єкт у Решетилівці, де виявили 26 порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки. Накладений адмінштраф. У Миргороді зафіксовано відповідно 14 порушень, у Полтаві – 31, у Чутовому – 8, а також накладений адмінштраф. По всіх об’єктах встановлені строки на усунення виявлених порушень. Перевірки виконання приписів проведемо, за їх результатами будуть прийняті рішення про необхідність звернення до суду про зупинку діяльності”, – зазначив Євген Голуб.

Євген Греков наголосив, що робота з протидії нелегальним обігу й торгівлі нафтопродуктами має бути постійною. До цієї діяльності залучатимуть і громадських інспекторів, які у межах розбудови мережі громадських екологічних штабів працюватимуть у кожній громаді.

Загалом цьогоріч на Полтавщині провели 671 перевірку. Арешт накладений на понад 550 тонн пального на суму близько 14 мільйонів гривень.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus