Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство 

“Маємо напрацювати шляхи вирішення”, – голова Громадської ради при Полтавській ОДА про Макухівське сміттєзвалище

“Маємо напрацювати шляхи вирішення”, – голова Громадської ради при Полтавській ОДА про Макухівське сміттєзвалище

На засіданні Громадської ради при Полтавській ОДА обговорили питання екологічної безпеки на Полтавщині. Зокрема, йшлося про функціонування Макухівського сміттєзвалища.

Голова Громадської ради при Полтавській ОДА Олександр Дербеньов наголосив, що мають намір створити робочу групу.

“Маємо напрацювати шляхи вирішення. Адже наступний крок — спілкування з мешканцями Макухівки, які 28 жовтня обіцяють перекрити шляхи до сміттєзвалища. Ми звернемося до голови облдержадміністрації і до міського голови про створення робочої групи, до складу якої ввійдуть депутати обласної та міської ради”, – зазначив голова Громадської ради при Полтавській ОДА Олександр Дербеньов.

Т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник зазначив, що Макухівське сміттєзвалище вже переповнене.

“Проблема сміттєзвалища на слуху вже тривалий час. Сміттєзвалище вже переповнене. Уже тривалий час не дотримуються санітарні норми, немає фільтраційних екранів. Питання Макухівського сміттєзвалище як одне з пріоритетних включене до розробки Регіонального плану управління відходами”, – розповів т.в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Віталій Олійник.

Читайте також: Чотири кластери та очікувані тарифи на послуги: у Полтаві представили регіональний план управління твердими побутовими відходами

Доцент кафедри прикладної екології та природокористування Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” Оксана Ілляш наголосила, що у межах Регіонального плану Полтавський кластер — один з найбільших.

“У межах Регіонального плану є три варіанти розміщення площадок, одна з яких — поряд зі сміттєзвалищем. Є вже потенційні іноземні партнери для будівництва сміттєпереробного комплексу. Він має запрацювати у 2026 році. Щодо рекультивації Макухівського сміттєзвалища, цей захід має проводитися з 2025 до 2026 роки. Це згідно Регіонального плану управління відходами”, – зазначила Оксана Ілляш.

Оксана Ілляш також додала, що вже зараз відходи потрібно сортувати.

“Перший крок — це сортування: суха та мокра фракції. Спочатку відбираємо органіку, а вже із сухої можна ще відбирати полімери”, – зазначила Оксана Ілляш.

Система Orphus