Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Лубни попрощалися з видатною вишивальницею Ольгою Закоркою

Лубни попрощалися з видатною вишивальницею Ольгою Закоркою

Учора, 17 жовтня пішла у засвіт видатна лубенчанка – талановита майстриня художньої вишивки, заслужена майстриня народної творчості України Ольга Іванівна Закорка, про це повідомили у Лубенському краєзнавчому музеї імені Гната Стеллецького.

Майстриня із золотими руками і душею була художником від Бога. Понад два десятиліття пропрацювала на лубенському підприємстві художніх виробів «Полтавчанка», за її ескізами було вишито безліч рушників, скатертин, жіночих блуз та чоловічих сорочок-чумачок. Цими виробами тоді цікавились не лише в Україні, а й по всьому світу – у США, Канаді, Німеччині та Польщі.

Ольга Іванівна прожила цікаве і багате подіями життя. Зустрічі з майстрами народної творчості завжди надихали,  спонукали до вдосконалення – і щоразу  дивувала оригінальністю узорів, вдалим поєднанням кольорів, акуратністю й витонченістю виконаних робіт. Її вироби експонувалися (від 1971р.) на виставках народних художніх промислів України в Москві, Києві, США, Канаді.

Ніжні, вишукані, елегантні автентичні узори, які з її золотих рук лягати на вироби. Красива душа надзвичайно витончено вишивала й своє життя – Ольга Іванівна скромно і достойно спілкувалася з колегами й учнями. Її високохудожня вишивка була відзначена багатьма почесними грамотами та дипломами за вагомий внесок у розвиток та збереження народних мистецьких традицій України. Це і звання народного майстра декоративно-прикладного мистецтва  (1986 р.), прийняття у члени Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1990), вручення літературно-мистецької премії імені Володимира Малика у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» (2006) та премії імені Панаса Мирного у номінації “Народна творчість. Народні ремесла” (2013), відзначення найвищою державною нагородою – «Заслужений майстер народної творчості України» (2009р.)

За життя майстриня встигла залишити свій добрий слід у Лубенському краєзнавчому музеї де у фондах зберігаються її рушники і панно, теки з упорядкованими фотоматеріалами із життєвого та творчого  шляху. І вже планується виставка пам’яті її життєдайних творів.

Світла пам’ять світлій Людині…

Марія Бойко

фото: Лубенського краєзнавчого музею імені Гната Стрелецького

Система Orphus