Ви тут:
Суспільство 

Користувачі Facebook можуть підлягати відповідальності за чужі коментарі на власній сторінці

Користувачі Facebook можуть підлягати відповідальності за чужі коментарі на власній сторінці

Європейського суду з прав людини визнав, що власник облікового запису у соцмережі Facebook відповідальний за коментарі,  які інші користувачі залишають на його сторінці. 

Користувачі Facebook можуть підлягати відповідальності за коментарі, залишені третіми особами при певних обставинах, які розпалюють ворожнечу й  ненависть, повідомили Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

У Франції публічний діяч Жюльєн Санчес опублікував на своїй сторінці в Facebook пост, за коментарі під ним, чоловіка засудили за розпалювання ворожнечі.

Таке рішення вказує на все більше зобов’язання контролю, покладене на власника облікового запису (“продюсера”) соціальної мережі для спілкування в інтернеті.

Суд вказав, що власник облікового запису повинен слідкувати за тим, що публікує. Адже його пости можуть бути публічними, а це надає можливість коментувати контент усім, що потенційно здатне спровокувати мову ненависті. 

Суд нагадує, що толерантність і повага до рівної гідності всіх людей є основою демократичного та плюралістичного суспільства. Як наслідок “можна вважати за необхідне покарати або навіть запобігти усім формам вираження поглядів, які поширюють, розпалюють, пропагують чи виправдовують ненависть на основі нетерпимості, за умови, що будь-які “формальності”, “умови”, “обмеження” або “покарання” “були пропорційні законній меті, яку переслідували”.

Система Orphus