Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Контроль за видобутком корисних копалин: відбулась комісія Полтавської облради з питань паливно-енергетичного комплексу

Контроль за видобутком корисних копалин: відбулась комісія Полтавської облради з питань паливно-енергетичного комплексу

4 жовтня відбулось засідання постійної комісії Полтавської обласної ради з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр.

Депутати заслухали інформацію Державної екологічної інспекції Центрального округу та Управління Держпраці у Полтавській області щодо дотримання видобувними підприємствами вимог законодавства з геологічного вивчення надр, їх використанням та охороною.

Також розглянули питання про укладення контракту з директором Полтавського обласного комунального виробничо-комерційного підприємства “Полтавапаливо” – Тарасом Бойко.

Голова комісії Сергій Савченко розповів про незаконне видобування корисних копалин у селі Старицьківка Коломацької громади.

“До мене звернулись жителі, я приїхав на місце, там стояла техніка одного з підприємств. Я таких кар’єрів ще не бачив. Кожного дня там знаходились двоє активістів, вони викликали поліцію. Факт видобутку корисних копалин зафіксували”, – розповів голова комісії.

Голова Коломацької громади Євген Почечун повідомив, що на території села Старицьківка це вже другий зафіксований випадок видобування копалин.

“У цьому році я побачив здійснення видобутку. Староста села мені розповів, що це землі приватної власності, приватизовані фізичною особою. Ніхто не звертався до сільської ради. Звернення щодо видобутку від місцевих жителів не було”, – зазначив голова громади.

Сергій Савченко зазначив, що, ймовірно, це може бути нецільове використання земельної ділянки. Тому депутати вирішили направити звернення до відповідних органів щодо здійснення державного нагляду та контролю раціонального використання корисних копалин та здійснення позапланових перевірок з виїздом на місце.

Також депутати розглянули питання щодо використання підприємствами нафтогазового комплексу угод про залучення та використання коштів на розвиток соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури населених пунктів Полтавщини.

Система Orphus