Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Коли очікувати початку опалювального сезону у Полтаві: роз’яснення “Полтаватеплоенерго”

Коли очікувати початку опалювального сезону у Полтаві: роз’яснення “Полтаватеплоенерго”

Згідно з чинним законодавством України, рішення про початок опалювального сезону ухвалюється виконавчими органами відповідних сільських, селищних та міських рад або місцевими державними адміністраціями за умови, що середньодобова температура зовнішнього повітря, за даними відповідного центру з гідрометеорології, протягом трьох діб поспіль не вища за +8 С.

Як писали раніше “Новини Полтавщини”, 13 жовтня на засіданні виконкому Полтавської міської ради було ухвалено рішення про початок опалювального періоду 2021-2022 рр. у Полтаві із 15 жовтня цього року.

У пресслужбі “Полтаватеплоенерго” детально роз’яснили, що стоїть за цим рішенням і коли дійсно у Полтаві розпочнеться цьогорічний опалювальний період.

“На сьогодні, незважаючи навіть на зниження температури зовнішнього повітря вночі, середньодобові температурні показники ще доволі високі. До того ж за прогнозом Укргідрометцентру, упродовж найближчих кількох діб навряд чи варто очікувати на зниження середньодобової температури. А отже, і у найближчі кілька днів для включення опалення у житловому фонді міста підстави відсутні”, – йдеться у повідомленні “Полтаватеплоенерго”.

Читайте також: У п’яти населених пунктах Полтавщини розпочали опалювальний сезон

У пресслужбі підприємства наголосили, що вперше за останні 30 років, “Полтаватеплоенерго” не має можливості вже сьогодні забезпечити включення опалення на всіх об’єктах соціальної інфраструктури міста. І причиною є невирішеність цілої низки питань пов’язаних із незбалансованістю тарифів для цієї категорії споживачів.

“Попри це, навіть бувши готовими до збитків у понад 3 млн грн щодоби, полтавські теплоенергетики ще на минулому тижні подали тепло до обласного перенатального центру, міського пологового будинку, геріатричного пансіонату, міських лікарень та дитячих поліклінічних відділень і амбулаторій. Відучора тепло почало надходити до дитячих садочків, дошкільних освітніх закладів та лікувальних установ. Зокрема, лише упродовж понеділка, 18 жовтня, тепло було подано до 10 дитячих садочків та 9 лікарняних закладів міста. І сьогодні триває процес включення опалення у лікувальних та дошкільних виховних закладах. Решта освітніх установ міста — до вирішення питань із компенсацією різниці в тарифах вимушено перебуватимуть у режимі очікування початку опалювального сезону”, – зазначили у “Полтаватеплоенерго”.

Система Orphus