Ви тут:
Суспільство 

“Колапс: як українці зруйнували імперію зла”: глядачі можуть переглянути всі серії онлайн

“Колапс: як українці зруйнували імперію зла”: глядачі можуть переглянути всі серії онлайн

Минулої п’ятниці відбулася онлайн-прем’єра фінальної серії українського документального серіалу “Колапс: як українці зруйнували імперію зла” про розвал СРСР. 

Серіал на UA: ПЕРШОМУ подивилося понад 2 мільйони глядачів. А першу серію онлайн – приблизно 200 тисяч, повідомляє Суспільне.

“Колапс: як українці зруйнували імперію зла” – це документальний серіал про роль українців у розпаді СРСР. Він демонструє таємні документи ЦРУ та КДБ, які ніколи раніше не залучалися для опису історії розпаду СРСР, свідчення учасників та свідків подій, які ніколи не співвідносилися між собою, дані американських, українських та польських політиків й істориків, які ніколи не говорили про події 1991 року настільки докладно. Це найбільш детальна і технічно досконала спроба показати українську точку зору на це питання.

Автор сценарію серіалу Олександр Зінченко сподівається, що проєкт подивиться якомога більше українців, і він допоможе їм звільнитися від багатьох радянських стереотипів.

“Найголовніше у подальшій історії документального циклу “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла” – щоб його подивилася якнайширша аудиторія. Бо цей проєкт – це інструмент глибокої рефлексії про минуле. Ми максимально наблизили ті часи для усіх генерацій: як покоління учасників та очевидців подій, так і тих, для кого відновлення незалежності – такий самий підручник з історії, як Хрещення Русі або Друга світова війна. Ми намагалися деконструювати міфи про те, що “незалежність впала українцям на голову” та “СРСР розвалили американці”. Ми обрали дещо іронічну, дещо провокативну назву, щоб усі ці покоління змогли переосмислити процес краху СРСР у всій його складності й контроверсійності”, – зауважив історик та сценарист “Колапсу”Олександр Зінченко.

Виробництвом документального серіалу “Колапс. Як українці зруйнували імперію зла” на замовлення та за сценарієм Суспільного мовника займалася команда кінематографістів-документалістів з Esse Production House.

Режисер серіалу – Сергій Лисенко, оператор – Сергій Михальчук, продюсери – Ольга Бесхмельниціна та Віталій Шеремєтьєв.

До команди творців проєкту увійшли також сценарист – Олександр Зінченко, продюсер та автор ідеї – Ярослав Лодигін, продюсери – Ірина Бубнова та Сергій Недзельський.

Система Orphus