Ви тут:
децентралізація Суспільство Україна 

Інвентаризація, стратегія та плани – основні акценти в діяльності громад на цьому етапі децентралізації, – В’ячеслав Негода

Інвентаризація, стратегія та плани – основні акценти в діяльності громад на цьому етапі децентралізації, – В’ячеслав Негода

Створення умов для розвитку громад, здатних надавати якісні послуги жителям і успішно розвивати свої території – це те, що відбувається в Україні останні 7 років в ході децентралізації. Більшу частину шляху ми вже пройшли. Маємо новий адміністративно-територіальний устрій на рівні громад і районів. Крім того, усі громади з початку цього року працюють в рівних умовах. Це стало можливим втому числі і завдяки постійному діалогу Уряду, народних депутатів з місцевою владою. Цей діалог триває і має бути постійним.

Про це сказав заступник Міністра розвитку громад і територій В’ячеслав Негода, повідомляють у пресцентрі ініціативи “Децентралізація”.

“Уряду і Парламенту треба прийняти ще багато рішень, в тому числі внести зміни до Конституції та втілити їх у життя. Громади мають вимагати цих змін. І сьогоднішній захід ще раз доводить, що місцеве самоврядування розуміє важливість успішного завершення реформи, закріплення її здобутків у Основному законі”, – сказав В’ячеслав Негода.

Він також зазначив, що на цьому етапі реформи у органів місцевого самоврядування достатньо можливостей, щоб більш стратегічно підійти до розвитку своїх територій.

«Громади по усій країні проводять інвентаризацію ресурсів і майна, створюють стратегії розвитку, розробляють комплексні плани. Зараз – це має бути основним акцентом їхньої діяльності. І від того, наскільки якісно громади зроблять цю роботу, залежатимуть їхні подальші успіхи», – вважає В’ячеслав Негода.

Участь у заході взяли Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, народний депутат України Олександр Корнієнко, голова Херсонської ОДА Сергій Козир, голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко, представники громад регіону.

Система Orphus