Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Голови ОДА мають терміново вжити заходи щодо щеплення дітей від поліомієліту, – Ігор Кузін

Голови ОДА мають терміново вжити заходи щодо щеплення дітей від поліомієліту, – Ігор Кузін

27 жовтня відбулося засідання Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (комісії ТЕБ та НС) щодо ситуації з поліомієлітом в Україні. Керівникам облдержадміністрацій доручили терміново забезпечити заходи з імунізації від поліо невакцинованих дітей віком до 5 років включно.

Крім того, по всій країні буде посилений епідеміологічний нагляд за випадками гострого в’ялого паралічу. Відповідно до ухвалених рішень, Закарпатська облдержадміністрація того ж дня провела термінове позачергове засідання обласної комісії ТЕБ та НС для розгляду ситуації з поліомієлітом в області (у зв’язку з виявленням деривату вакцинного штаму поліовірусів 2 типу), повідомили у МОЗ.

На 1 жовтня рівень охоплення трьома дозами щеплень від поліо дітей до року становить лише 59,7 %. Найкраща ситуація у м. Києві (81,2 %), Кіровоградській (72,5 %) та Сумській областях (69,7 %). Найгірша — Закарпатській (49,7 %), Івано-Франківській (47,7 %) та Херсонській областях (47,6 %). Для формування колективного імунітету від хвороби він має сягати 95%. 

Нагадаємо, в Україні офіційно підтвердили випадок поліомієліту в 1,5-річної дитини.

Повний курс щеплень (6 доз) отримали лише 61,4% 14-річних дітей.

“Ситуація з охопленням рутинними щепленнями залишається загрозливою. Як результат — уперше за багато років поліомієліт повернувся в Україну і спричинив хворобу у 17-місячної дитини. Триває епідемічне розслідування цього випадку, та ми маємо терміново посилити захист інших дітей, які відтепер також під загрозою інфікування. Адже найбільш вразливі до поліо — саме діти до 5 років. Керівники облдержадміністрацій, закладів охорони здоров’я, лікарі первинної ланки мають вжити термінових заходів щодо підвищення рівня охоплення щепленнями від поліомієліту дітей у регіонах”, — сказав головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

На Полтавщині 57,6% дітей до року вакциновані проти поліомієліту.

Система Orphus